Otca Harryho Maguirea zranil rozbesnený dav fanúšikov: Došliapaný davom so zlomeninami!

Harry MaguireHarry Maguire Zdroj: SITA/Laurence Griffiths/Pool via AP

LONDÝN - Medzi rozbesnený dav stoviek fanúšikov, ktorí sa pokúsili dostať na finále futbalových ME do Wembley bez vstupeniek, sa zaplietol aj otec Harryho Maguirea. Anglický reprezentant prezradil tamojším médiám, že si z incidentu odniesol menšie zranenia. Angličania v nedeľu prehrali s Talianmi 2:3 v rozstrele (1:1 po predĺžení).

Podľa Maguireho mal jeho otec narazené rebrá a ťažko sa mu dýchalo, no lekársku pomoc nemusel vyhľadať: "Videl som z toho viacero videí a môj otec si to odniesol. Mal problémy s dýchaním, ale nepatrí k tým, čo by robili veľa kriku a rozchodil to."

Podľa portálu Sportbible si Maguireov otec Alan odniesol z tohto incidentu dve zlomené rebrá. "Bolo to strašidelné,“ dodal pre denník The Sun stredný obranca Manchestru United .

Finále ME poznačilo viacero incidentov, ktoré vyšetruje polícia i Európska futbalová únia (UEFA). Okrem pokusu o vniknutie na štadión, na ktorom mohlo byť 60-tisíc divákov, sa domáci priaznivci "zviditeľnili" bučaním počas talianskej hymny. Po zápase zase rasisticky urážali hráčov tmavej pleti Jadona Sancha, Marcusa Rashforda a Bukaya Saku, ktorí v rozstrele nepremenili jedenástky.

 

Viac o téme: Anglicko EURO Harry Maguire
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy