Obrovský úspech pre Česko: Vondroušová sa postarala o jedno z najväčších prekvapení OH

Česká tenistka Markéta VondroušováČeská tenistka Markéta Vondroušová Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

TOKIO - Česká tenistka Markéta Vondroušová postúpila na olympijských hrách v Tokiu do finále a má istú medailu. Ukrajinku Jelinu Svitolinovú porazila hladko 6:3, 6:1 a v boji o zlato ju čaká Švajčiarka Belinda Benčičová. Do finále sa prebojovali aj Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou vo štvorhre.

Obe hráčky na úvod stratili podanie, ale potom už sa brejky darili len dvadsaťdvaročnej Vondroušovej. V prvom sete získala vďaka chytrej hre, na ktorú nasadená štvorka nenašla protizbraň, tri, v druhom pridala dva. Od stavu 2:2 v prvom sete získala šiesta hráčka svetového rebríčka Svitolinová len dva gemy. Na kurte strávila česká finalistka Roland Garros 2019 len niečo málo cez hodinu.

"Hlavne som nechcela hrať o tretie miesto, pretože zemiak z olympiády je podľa mňa hrozný. Som veľmi rada, že sa mi to podarilo. Či už to bude zlato alebo striebro, tak len to, že už budem na stupňoch víťazov, je fakt krásne," povedala Vondroušova.

Pred zápasom sa inšpirovala úspešne zvládnutým semifinále deblistek Krejčíkovej so Siniakovou. "Keď som popoludní videla dievčatá, hovorila som si, že nesmiem zaostávať a musím vyhrať aj ja. Motivovali ma," uviedla Vondroušová s úsmevom.

Česká tenistka Markéta Vondroušová Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

Bude to náročné

Jej finálovou súperkou bude Benčičová, ktorá je v rebríčku o 30 priečok vyššie na 12. mieste a v osemfinále vyradila Krejčíkovú. "Hrá ofenzívny tenis. Bude to náročné," povedala Vondroušová.

Jediný vzájomný zápas vyhrala v marci v Miami sokolovská rodáčka, ktorá sa do Tokia kvalifikovala vďaka tzv. zmrazenému renkingu. V čase uzávierky bola až piatou najlepšou Češkou za Karolínou Muchovou.

Pod piatimi kruhmi doteraz českí či československí tenisti získali jednu zlatú, tri strieborné a osem bronzových medailí. Vondroušová môže nadviazať na Miloslava Mečířa, víťaza dvojhry pri návrate tenisu do olympijského programu v Soule 1988.

Markéta Vondroušová (ČR) - Jelina Svitolinová (Ukr.-6) 6:3, 6:1

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Miloslav Mečíř Belinda Benčičová Kateřina Siniaková Jelina Svitolinová Markéta Vondroušová Barbora Krejčíková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy