Neuveriteľný výkon českého hrdinu: Lukáš Krpálek sa postaral o obrovské prekvapenie!

Český džudista Lukáš Krpálek získal druhé olympijské zlatoČeský džudista Lukáš Krpálek získal druhé olympijské zlato

TOKIO - Český džudista Lukáš Krpálek porazil vo finále olympijského turnaja vo váhe nad 100 kilogramov Gruzínca Gurama Tutišviliho a stal sa dvojnásobným šampiónom.

Päť rokov potom, čo dominoval na hrách v Riu de Janeiro v nižšej kategórii do 100 kg, ovládol aj "superťažkú" váhu v Tokiu. Finálového súpera porazil v ikonickej hale Budókan na ippon. Bronz vybojovali Francúz Teddy Riner a Tamerlan Bašajev štartujúci pod hlavičkou ROC.

"Pocity sú nádherné, len tak mi to všetko nedôjde," povedal Krpálek so zlatou medailou na krku. Unavený po vyčerpávajúcich bojoch si vyžiadal pred rozhovorom v mix zóne stoličku.

"Vždy sa hovorí, že vybojovať zlatú medailu na veľkom podujatí je ťažké, ale obhájiť ju, je ešte ťažšie. Pre mňa to bolo umocnené tým, že som ešte zmenil váhovú kategóriu. Vedeli sme, že môžu byť menšie šance ako v tej nižšej váhovej kategórii. Ale pre mňa bolo nesmiernou motiváciou to skúsiť. Toto sa nikomu nepodarilo, čo ma hnalo v tom všetkom dopredu. Aj dnes som na to myslel celý deň, že keby sa to podarilo, bolo by to niečo nádherné. Teraz tu sedíme a naozaj sa to podarilo. Je to úžasné," povedal Krpálek.

Český džudista Lukáš Krpálek Galéria fotiek (11)

 

Česká výprava oslavuje po kajakárovi Jiřím Prskavcovi druhé zlato počas jediného dňa. Celkovo má na konte už šesť medailí, z toho tri zlaté, dve strieborné a jednu bronzovú, navyše vďaka tenistkám pribudnú ďalšie dve minimálne strieborné kovy.

Najväčší a najkrajší úspech

Tridsaťročný český reprezentant vyradil na ceste do finále Džaváda Mahdžúba z tímu utečencov, Uzbeka Bekmuroda Oltibojeva a v semifinále si poradil na wazari s domácim Hisajošim Harasawom. Hoci Tušišviliho, majstra sveta z roku 2018, doteraz nikdy v kariére neporazil a mal s ním bilanciu 0:2, podarilo sa mu prelomiť čakanie na najdôležitejšom turnaji.

"Je to najväčší a najkrajší úspech, ktorý sa mi podarilo dosiahnuť. Veľa zápasov bolo veľmi taktických, aby som neurobil chybu a neprehral. Napriek tomu sa všetko podarilo, celý deň bol nádherný a užil som si to," povedal Krpálek, ktorý v rovnakom prostredí slávil pred dvoma rokmi aj titul svetového šampióna.

Český džudista Lukáš Krpálek Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Vincent Thian

Druhou zlatou olympijskou medailou si rodák z Jihlavy upevnil pozíciu najúspešnejšieho českého džudistu v histórii.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11
Viac o téme: Lukáš Krpálek
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy