VIDEO V súboji slovenských reprezentantov sa tešil Duda: Kolín zdolal Pekaríkovu Herthu

Ondrej DudaOndrej Duda Zdroj: TASR/DPA/Thilo Schmuelgen/Reuters

KOLÍN - Vzájomný duel slovenských futbalových reprezentantov Ondreja Dudu a Petra Pekaríka v rámci 1. kola nemeckej Bundesligy sa skončil víťazstvom domáceho Kolína nad berlínskou Herthou 3:1. Berlínčania síce viedli, ale v druhom polčase znamenali dva góly Rakúšana Floriana Kainza víťazný vstup do ročníka 2021/2022 pre "capkov".

V základnej zostave Herthy nastúpil obranca Peter Pekarík a hral do 59. minúty. Z domácej lavičky náhradníkov naskočil do hry Duda už za stavu 3:1 v 68. minúte.

Futbalisti 1. FSV Mainz 05 nečakane zvíťazili v nedeľnom 1. kole doma nad vicemajstrom RB Lipsko 1:0.  Rozhodol o tom už v 13. minúte kapitán a francúzsky obranca Moussa Niakhate. Pred duelom sa držala minúta ticha na počesť legendárneho nemeckého útočníka Gerda Müllera, ktorý v nedeľu zomrel vo veku 75 rokov.