VIDEO Totálny skrat alebo hrdinské chlapské gesto? Český futbal rieši škandál v brnenskom derby!

Jan Silný sa v derby dostal do bitky s fanúšikomJan Silný sa v derby dostal do bitky s fanúšikom Zdroj: Screenshot - ČT Sport

BRNO - Český druholigový futbalový tím SK Líšeň sa zastal svojho hráča Jana Silného a korigoval vyhlásenie trénera Milana Valachoviča k incidentu, ktorý sa stal v závere nedeľňajšieho druholigového derby s FC Zbrojovka Brno, v ktorom vnikli na ihrisko dvaja priaznivci hostí.

Jedného z nich Silný chytil okolo krku a zrazil na zem, za čo bol vylúčený. Bezprostredne po zápase jeho počínanie skritizoval kouč domácich Valachovič. Zbrojovka v nastavení vyhroteného duelu rozhodla gólom Jakuba Řezníčka o výhre 2:1 a posunula sa v tabuľke druhej ligy za vedúcu Duklu Praha.

Chránil staršieho usporiadateľa

Silného arbiter Radek Dúbravský za hrubé nešportové správanie v 79. minúte vylúčil, ale v debatách na sociálnych sieťach sa hráčovi dostalo veľkého zastania sa za to, že chránil postaršieho usporiadateľa, ležiaceho na zemi, do ktorého výtržník kopal.

Podobný názor zastáva aj vedenie SK Líšeň. "Som toho názoru, že u hráča nedošlo k hrubému nešportovému správaniu. Ako je zrejmé aj z policajného videa a ďalších priložených dôkazov, rozhodne nepoužil neprimeranú silu alebo brutalitu voči divákovi - narušiteľovi, takže formálna dikcia uvedeného priestupku nie je naplnená," napísal vo vyhlásení predseda klubu Karel Hladiš.

"Hráč Silný bol divákom opakovane udretý, na tieto ataky nereagoval. V tomto zmysle nie je správne tvrdenie rozhodcu, že Silný strhol diváka na zem. Video však nemal rozhodca k dispozícii, preto rozhodol, ako rozhodol," dodal Hladiš.

Šéf klubu sa zastal aj trénera Valachoviča, ktorý bezprostredne po zápase označil správanie Silného ako totálny skrat, kvôli ktorému tím prehral. "Dostane taký flaster a uvažujem, že ho odtiaľ vyhodím," uviedol Valachovič po zápase.

Pokuta nebude a chcú anulovanie trestu

Tréner s hráčom a predsedom klubu si situáciu vyjasnili. "Po zhliadnutí videa tréner uznal, že Silný sa ničoho proti predpisom nedopustil, hráčovi žiadna pokuta udelená nebude," konštatoval Hladiš.

Líšeň naopak podáva protest proti vylúčeniu Silného. "Chceme dosiahnuť anulovanie trestu," uviedol Hladiš. V mene klubu sa pripojil k trestnému oznámeniu na obidvoch výtržníkov, ktorých polícia zadržala.

Viac o téme: FC Zbrojovka Brno Jan Silný SK Líšeň Milan Valachovič
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy