VIDEO Sviatok hádzanej na Slovensku: Na zápasy budú mať vstup iba zaočkovaní diváci

Na snímke prezident Slovenského zväzu hádzanej Jaroslav Holeša počas tlačovej konferencie k majstrovstvám Európy v hádzanej mužovNa snímke prezident Slovenského zväzu hádzanej Jaroslav Holeša počas tlačovej konferencie k majstrovstvám Európy v hádzanej mužov Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Organizátori slovenskej časti majstrovstiev Európy v hádzanej mužov 2022 umožnia vstup na zápasy v Bratislave a Košiciach iba zaočkovaným divákom. V utorok o tom informoval prezident Slovenského zväzu hádzanej Jaroslav Holeša. Šampionát sa uskutoční od 13. do 30. januára na Slovensku a v Maďarsku.

"Predpokladáme, že v januári budúceho roka sa budeme nachádzať v covid automate vo farebne inom režime ako teraz, preto sme sa rozhodli pre vstup iba pre zaočkovaných divákov. Momentálne platná vyhláška nám v takom prípade umožňuje mať plnú kapacitu hál. Navyše, je to veľké medzinárodné podujatie, počas ktorého privítame tímy z dvanástich krajín a chceme, aby bolo bezpečné pre všetkých účastníkov," uviedol Holeša. Rovnaký režim bude platiť aj v dejiskách ME v Maďarsku.

Rovnaký režim bude platiť aj v dejiskách ME v Maďarsku. "Vychádzame aj z informácií od nášho spoluorganizátora z maďarskej strany, kde počas európskeho šampionátu vo futbale usporiadali zápasy s plnou kapacitou 65.000 zaočkovaných divákov bez akýchkoľvek následných problémov s vývojom pandemickej situácie," vysvetlil Holeša s tým, že ak by pre vstup na zápasy ME zvolili takzvaný OTP režim  (očkovaní, testovaní a po prekonaní ochorenia Covid-19), hrozilo by pri zhoršenej pandemickej situácii výrazné zníženie kapacity hľadiska. "Verím, že zaočkovaní diváci si nájdu cestu do našich hál a pomôžu nám usporiadať šampionát s takou atmosférou, akú sme si predstavovali pred pandémiou."

 

 

Slováci sa v základnej F-skupine v košickej Steel Aréne stretnú s Nórskom (13. januára), Litvou (15. januára) a Ruskom (17. januára). Na ZŠ Ondreja Nepelu v Bratislave sa bude hrať "déčko" s Nemeckom, Rakúskom, Bieloruskom a Poľskom a aj E-skupina, v ktorej figurujú Španielsko, Švédsko, Česko a Bosna a Hercegovina.

Slovenskí organizátori v utorok spustili predaj denných vstupeniek, doteraz sa lístky predávali iba v balíčkoch. Vstupenky na dva zápasy základných skupín v jeden deň budú stáť od 29 do 49 eur, na nadstavbovú v Bratislave na tri stretnutia za deň od 59 do 79 eur. K dispozícii sú aj špeciálne rodinné zľavy.

Na ME 2022 sa druhýkrát v histórii predstaví 24 účastníkov. Žreb ich rozdelil do šiestich skupín po štyroch, prvé dva tímy z každej postúpia ďalej. Dve šesťčlenné štvrťfinálové skupiny potom budú hostiť Budapešť a Bratislava, v hlavnom meste Slovenska sa v prípade postupu zo základnej skupiny v Košiciach predstaví aj domáca reprezentácia. Turnaj vyvrcholí záverečnými duelmi v Budapešti. Celkovo bude na programe 65 stretnutí - 30 na Slovensku a 35 v Maďarsku. Maskotom ME bude jeleň Tricky.

Prípravy sú už v záverečnej fáze

Prípravy sú 129 dní pred štartom šampionátu v plnom prúde. "Sme naozaj už v záverečnej fáze. V októbri čakáme na príchod delegácií jednotlivých tímov, ktoré budú hrať na Slovensku a pozrú si hotely i arény v Bratislave i Košiciach. Rovnako privítame zástupcov televíznych vysielacích spoločností. Okrem toho dennodenne riešime veci, ktoré máme v rámci manuálu od Európskej hádzanárskej federácie," informoval predseda správnej rady Organizačného výboru EHF EURO 2022 Igor Nemeček.

Na snímke predseda predstavenstva Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Haly sú podľa neho pripravené, ale bude ich ešte treba prispôsobiť pre potreby vysielateľov aj po technickej stránke, aby spĺňali všetky podmienky. "Sú to hokejové haly a v januári je sezóna v tomto športe v plnom prúde, takže sme sa dohodli s bratislavskými klubmi Slovan a Capitals i s hokejistami Košíc, že budú v čase šampionátu trénovať vo vedľajších halách a zápasy budú hrať mimo svojich domovských stánkov. Verím, že štadióny sa počas turnaja zaplnia, pretože pre nás ako organizátorov predstavuje predaj vstupeniek hlavný zdroj pokrytia rozpočtu ME. Marketingové a talevízne práva patria spoločnosti Infront a nie nám, preto veríme aj v podporu z ministerstva školstva pre toto významné podujatie. Chceme, aby bol šampionát úspešný nielen z organizačno-športového, ale aj z finančného hľadiska."

Slovenskí hádzanári sa v rámci prípravy na domáce ME stretnú koncom septembra na trojdňovom zraze, 5. a 6. novembra ich v Topoľčanoch čakajú dva medzištátne duely so Srbskom a krátko pred ME sa 6. a 8. januára stretnú v dvoch zápasoch s Rakúskom.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Jaroslav Holeša ME 2022 v hádzanej
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Jakub Kotian
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy