Smola slovenských reprezentantov: Do finále iba Mintálová, olympijský medailista opäť zlyhal

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Eliška Mintálová Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Eliška Mintálová Zdroj: TASR/Michal Svítok

PAU - Eliška Mintálová sa ako jediná spomedzi slovenských reprezentantov predstaví vo finále K1 na záverečnom podujatí Svetového pohára vo francúzskom Pau. Medzi najlepšiu desiatku sa v sobotnom semifinále prebojovala zo štvrtého miesta.

Jej krajanka Jana Dukátová obsadila so štyrmi trestnými sekundami až 24. priečku. Nedarilo sa slovenským kajakárom, Martin Halčin raz "ťukol" a bol sedemnásty. Strieborný olympionik z Tokia Jakub Grigar síce predviedol čistú jazdu, ale na 19. bránke mal problémy, ktoré ho stáli priveľa času a v semifinále skončil až na 28. mieste.

Grigar, ktorému ušla finálová účasť aj minulý týždeň v Seu, prišiel o šancu na prvú trojku v celkovom hodnotení SP. Pred finálovým podujatím figuroval na piatom mieste a na lídra Čecha Víta Přindiša strácal iba šestnásť bodov.

Viac o téme: Jana Dukátová Jakub Grigar Martin Halčin Eliška Mintálová