Peter Sagan s päticou Slovákov do cieľa nedorazil: ME v cyklistike ovládol Sonny Colbrelli!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

TRENTO - Majstrom Európy v cyklistike sa na šampionáte v talianskom Trente stal domáci reprezentant Sonny Colbrelli. Tridsaťjedenročný Talian zvládol 179 km dlhú trať za 4:19:45 h, druhý skončil po záverečnom šprinte Remco Evenepoel z Belgicka. Bronz vybojoval Francúz Benoit Cosnefroy (+1:30 m).

Slovenskí reprezentanti Peter Sagan, Martin Haring, Patrik Tybor, Juraj Sagan, Marek Čanecký a Juraj Bellan preteky nedokončili.

Na petekárov čakalo 8 kôl a 3430 nastúpaných metrov. Trasa bola náročná a vrchári sa drali dopredu hneď od úvodu. Prvý únik vyprovokovali Francúzi, za nimi sa vydala štvorica Španielov, zastúpenie malo aj Belgicko, Nemecko, Taliansko, Rakúsko a Švajčiarsko. Pelotón zvýšil tempo, nestačili mu Tybor, Bellan a J. Sagan, všetci traja ďalej nepokračovali.

Tridsať kilometrov pred cieľom sa vpredu usadila deväťčlenná skupina pretekárov, v ktorej boli Belgičania Remco Evenepoel a Ben Hermans, Francúz Benoit Cosnefroy, Sonny Colbrelli z Talianska, Marco Hirschi zo Švajčiarska, Pavol Sivakov z Ruska, Slovinec Tadej Pogačar, Talian Matteo Trentin a Markus Hoelgaard z Nórska.

 

Zálusk si robil aj Pogačar

Zálusk na triumf si robil Pogačar, ale neskôr sa vpredu sformovala trojica Colbrelli, Cosnefroy a Evenepoel. Desať kilometrov pred cieľom sa odtrhli Colbrelli a Evenepoel, ktorí si to v závere rozdali aj o titul. "Je to fantastické. Začiatok pretekov nebol ideálny, ale napokon som zvládol záver aj vďaka tímu. Ďakujem hlavne Matteovi Trentinovi, ktorý mi pomohol," povedal nový šampión v cieľových priestoroch.


cestné preteky mužov Elite: 1. Sonny Colbrelli (Tal.) 4:19:45 h, 2. Remco Evenepoel (Belg.) rovnaký čas, 3. Benoit Cosnefroy (Fr.) +1:30 min, 4. Matteo Trentin (Tal.), 5. Tadej Pogačar (Slov.), 6. Marc Hirschi (Švaj.), 7. Markus Hoelgaard (Nór.) všetci +1:44, 8. Ben Hermans (Belg.) +1:46, 9. Pavel Sivakov (Rus.) +1:49, 10. Victor Campenaerts (Bel.) +5:41, .... Peter SAGAN, Juraj SAGAN, Martin HARING, Patrik TYBOR, Marek ČANECKÝ, Juraj BELLAN (všetci SR) preteky nedokončili 

Viac o téme: Peter Sagan Taliansko Slovensko Sonny Colbrelli
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube, Eurosport
  • Zdroj: TASR