Zimné olympijské hry u našich susedov? Ukrajina má záujem o organizáciu prestížneho podujatia

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Profimedia

LAUSANNE - Ukrajina má v pláne zorganizovať ZOH a podľa prezidenta krajiny Volodymyra Zelenského čoskoro vo veci vstúpi do rokovaní s Medzinárodným olympijským výborom (MOV). Hlava Ukrajiny prezradila tieto ambície počas víkendovej návštevy prezidenta MOV Thomasa Bacha v Kyjeve.

Ukrajinci plánujú čoskoro vyslať do sídla MOV v Lausanne funkcionárov, ktorí budú sondovať možnosť uskutočniť toto podujatie. Najbližšie voľné ZOH sú v roku 2030. Podľa nových flexibilnejších volebných pravidiel MOV už krajiny nepotrebujú bezprostredne špecifikovať presné dátumy a miesta kandidatúr. MOV tak už absolvoval rokovania o možnom pridelení ZOH v rokoch 2030 až 2038 so zástupcami Salt Lake City, Sappora a Barcelony.

Ukrajina sa krátky čas snažila o kandidatúru na zimnú olympiádu v roku 2022, ale Ľvov sa v roku 2014 týchto plánov vzdal pre politické a bezpečnostné riziká. Najbližšie sa ZOH uskutočnia už budúci rok v Pekingu, v roku 2026 sa budú konať v talianskych mestách Miláno a Cortina d´Ampezzo. Informovala agentúra AP.

  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy