Toto si mohli odpustiť... Krásna Rakúšanka hromží! Záber na jej zadok pobúril aj verejnosť

Rakúška športovkyňa Johanna FärberováRakúška športovkyňa Johanna Färberová Zdroj: Instagram/_yohoney_

MOSKVA - Medzinárodná federácia športového lezenia sa ospravedlnila Rakúšanke Johanne Färberovej za nevhodné zábery pri sobotňajšom prenose zo semifinále boulderingu na majstrovstvách sveta. Vo vysielaní na YouTube bol k videniu detailný záber zdola na zadok so stopami od kriedy, ktorú lezci používajú pre vysúšanie rúk a prstov. Je to už druhýkrát v tejto sezóne, čo sa táto Rakúšanka dočkala ospravedlnenia za podobný incident.

Pri prenose okamžite daný záber kritizovali diváci na sociálnych sieťach a ospravedlnil sa aj komentátor Matt Groom. Medzinárodná federácia rýchlo nasledovala. "IFSC by sa chcela hlboko ospravedlniť Johanne Färberovej, rakúskemu lezeniu, všetkým športovcom a celej lezeckej komunite za zábery, ktoré sa vysielali pri semifinále boulderingu žien," uviedla v oficiálnom vyhlásení ešte v deň pretekov.

Za nevhodné zábery sa federácia Färberovej ospravedlňovala už v júni pri pretekoch Svetového pohára v Innsbrucku. "Koľkokrát musia byť tieto veci vykonané zle, než sa naučíme, ako ich robiť správne?" poznamenal po poslednom incidente prezident IFSC Marco Solaris.

Kritizovanú pasáž federácia zo záznamu prenosu na kanáli na YouTube zmazala.

Viac o téme: Johanna Färberová
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/4sport.ua
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy