Príbeh sa nekončí! Roger Federer dúfa, že to najhoršie má už za sebou

Roger FedererRoger Federer Zdroj: SITA/AP/Dita Alangkara

BAZILEJ - Dvadsaťnásobný grandslamový šampión Roger Federer hľadí napriek problémom s kolenom, ktoré ohrozujú v posledných rokoch jeho úspešnú kariéru, do tenisovej budúcnosti s optimizmom. Štyridsaťročný Švajčiar dúfa, že to najhoršie má už za sebou.

"Darí sa mi dobre, rehabilitácia pokračuje krok za krokom dopredu. To najhoršie mám za sebou, teším sa na všetko, čo ma čaká," povedal Federer na stretnutí s novinármi v Zürichu.

Po júlovom vyradení vo štvrťfinále Wimbledonu sa bývalá dlhoročná svetová jednotka podrobila operácii, už tretiemu zákroku s pravým kolenom od roku 2020. "Keď sa človek vracia po takom zranení, potom je každý deň lepší ako ten predchádzajúci. Je to vzrušujúce obdobie, už som to zažil vlani, takže s tým nemám psychicky žiadne ťažkosti," povedal Federer.

Roger Federer Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/DPA/Friso Gentsch

Comeback na ATP Tour berie ako výzvu, ale musí sa obrniť trpezlivosťou. "Chcem sa čo najskôr zapojiť do kondičného tréningu a vrátiť sa na kurt, ale bude to chcieť čas," uviedol.

V Bostone bez "stvoriteľa" Laver Cupu

Kvôli zraneniu príde Federer aj o ďalší ročník "svojho" Laver Cupu, ktorý sa odohrá od piatku do nedele v Bostone. "To ma, samozrejme, veľmi mrzí," povedal jeden z iniciátorov súboja Európy proti zvyšku sveta, ktorého prvý ročník sa konal v roku 2017 v Prahe. "Samozrejme, vedel som, že raz pri tom nebudem, ale netušil som, že to bude už tento rok," dodal bazilejský rodák, ktorý sa s 20 grandslamovým titulmi delí o prvé miesto v historickej tabuľke s Novakom Djokovičom a Rafaelom Nadalom.

Viac o téme: Rafael Nadal Roger Federer Novak Djokovič
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy