Šokujúce slová právnika Glena Kamaru: Necestujte do Prahy, hrozí vám nebezpečenstvo!

Glen Kamara a Ondřej Kúdela v roztržkeGlen Kamara a Ondřej Kúdela v roztržke Zdroj: SITA/AP/Andrew Milligan

GLASGOW - Právnik futbalistu Rangers Glena Kamaru varoval fanúšikov glasgowského klubu pred cestou do Prahy na zápas Európskej ligy proti Sparte. Podľa Aamera Anwara by sa v českej metropole mohli ocitnúť v ohrození života.

Stretnutie 2. kola skupiny A sa bude hrať na Letnej vo štvrtok 30. septembra bez divákov. UEFA zavrela Sparte štadión na jedno pohárové stretnutie za rasistické prejavy časti fanúšikov v zápase 3. predkola Ligy majstrov s Monakom.

"Bojím sa o bezpečnosť kohokoľvek, kto cestuje do Prahy - hráčov a fanúšikov," povedal britskému bulvárnemu denníku Daily Record Anwar. Mieni, že priaznivcom Rangers hrozí nebezpečenstvo od násilníckych ultras, ktorí podľa neho patria k táborom Sparty i Slavie.

Pekný výlet by sa mohol zvrhnúť v tragédiu

"Bude to nebezpečné pre hráčov a fanúšikov. Myslím, že je to naozaj riskantné. Bál by som sa o fanúšikov, ktorí by išli bez lístkov. Nemá cenu riskovať na vlastnú päsť. Pekný výlet by sa mohol zvrhnúť v tragédiu," tvrdí Anwar. "Mám podozrenie, že tí ultras by vyhľadávali fanúšikov Rangers, ktorí by nemali šancu. Najlepšie, čo môžu urobiť, je zostať v bezpečí doma."

Škótsky právnik a aktivista pakistanského pôvodu zastupoval Kamaru, ktorý obvinil slavistu Ondřeja Kúdelu z rasistickej urážky v marcovej odvete osemfinále Európskej ligy. Aj keď Kúdela rasizmus poprel, dostal od UEFA zákaz štartu v desiatich zápasoch, kvôli ktorému prišiel o majstrovstvá Európy.

Glen Kamara si vymieňa Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Andrew Milligan

Fínskemu záložníkovi tmavej pleti, ktorý po zápase fyzicky napadol Kúdelu v útrobách štadióna v Glasgowe, zastavila disciplinárna komisia činnosť na tri stretnutia. Kamara po vyhrotenom zápase na sociálnych sieťach čelil vyhrážkam.

"Boli sme svedkami vyhrážania sa smrťou. Úrady tentoraz musia konať naozaj tvrdo. Chcel by som vidieť veľmi silno formulované vyhlásenie UEFA, ktoré varuje pred dôsledkami ďalších ťažkostí," uviedol Anwar.

Reakcia šéfa Slavie

Nad jeho výrokmi sa pozastavil šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. "Absolútna strata súdnosti pána právnika. Alebo sú jeho vyjadrenia ukážkou novej škótskej kultúry? UEFA by naozaj mala varovať, ale pred fanúšikmi Rangers," napísal Tvrdík na twitteri a priložil fotografiu s autobusom Olympique Lyon, ktorých priaznivci škótskeho klubu posprejovali pred štvrtkovým zápasom Európskej ligy v Glasgowe (0:2).

 

Viac o téme: Sparta Praha Slavia Praha Glasgow Rangers Jaroslav Tvrdík Ondřej Kúdela Glen Kamara Aamer Anwar
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy