Novým šampiónom Oktagonu je Viktor Pešta: Titulový zápas s nemeckým Terminátorom ukončil lekár

Viktor PeštaViktor Pešta Zdroj: Oktagon MMA

PRAHA - Popredný český MMA zápasník Viktor Pešta porazil v hlavnom zápase akcie Oktagon 28 v Prahe Nemca Stephana "T-800" Pütza, keď lekár duel ukončili pred začiatkom štvrtého kola kvôli poraneniu nosa. Pešta sa tak stal prvým šampiónom poloťažkej váhovej kategórie organizácie.

"Určite je to najcennejšia výhra a najväčšia v mojej kariére. Zápas bol promovaný ako zápas európskej špičky a dúfam, že to tak aj bolo," povedal Pešta, ktorý si pripísal 18. výhru. "Samozrejme, že som takto vyhrať nechcel. Vždy, keď to zastaví doktor, tak je tam malá pachuť, ale myslím si, že som predviedol dobrý výkon," dodal tridsaťjedenročný bojovník.

Pütz bol rozhodnutím lekára sklamaný. "Myslím, že som bol schopný pokračovať. Verím, že dostanem šancu na odvetu," povedal najlepší nemecký MMA bojovník v tejto váhovej kategórii.

V druhom hlavnom dueli akcie porazil štyridsaťštyriročný Petr Kníže 2:1 na body brazílskeho súpera Kaika Brita. Prvé kolo síce jasne vyhral juhoamerický bojovník, v druhom ale dokázal Kníže preniesť boj na zem a nakoniec vyhral najtesnejším možným spôsobom. Všetci rozhodcovia zápas obodovali 29:28, dvaja v prospech domáceho borca.

Kníže nakoniec uspel aj napriek tomu, že ho Brito v poslednej sekunde prvého kola tvrdo zasiahol do nosa. "Hovoril som si, že je pauza, a zrazu prask. Myslel som si, že môj nos už nejde zlomiť, a ide," povedal Kníže. "Vedel som, že s ním nemôžem boxovať. Je to mladý chlapec, rýchlejší, musel som ho dostať dole," doplnil úspešný MMA tréner, ktorého podľa oficiálnych štatistík doposiaľ porazil len Karlos Vémola v roku 2013.

Petr Monster Kníže Galéria fotiek (5) Zdroj: Oktagon MMA

Výhra zabezpečila Knížemu vytúžený zápas o titul. Promotér organizácie Oktagon Ondřej Novotný hneď v klietke potvrdil, že nabudúce nastúpi proti Davidovi Kozmovi. Obaja sa stretli už v roku 2017 a na body vyhral Kníže.

V ďalších zápasoch zdolali vo vypredanej aréne O2 universum pred limitom svojich súperov aj David Hošek, Matěj Peňáz, Zdeněk Polívka, Jakub Tichota, Andrej Kalašnik, Miroslav Brož alebo Leo Brichta. Najrýchlejšie to zvládol Kalašnik, ktorý prinútil Christana Jungwirtha z Nemecka "odklepať" duel už po 63 sekundách. Skúsený tridsaťštyriročný Jungwirth tak prvýkrát v kariére prehral pred limitom. Polívka knokautoval Američana Erika Spicelyho po 82 sekundách.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Oktagon Viktor Pešta Stephan Putz
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Instagram
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy