VIDEO Životný rok poľského tenistu: Hurkacz docválal za titulom bez straty kvetinky

Poľský tenista Hubert HurkaczPoľský tenista Hubert Hurkacz Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

MÉTY - Poľský tenista Hubert Hurkacz porazil vo finále turnaja v Métach Španiela Pabla Carrena-Bustu 7:6, 6:2 a získal štvrtý titul kariére a tretí v sezóne. V dueli dvoch najvyššie nasadených hráčov potvrdil papierové predpoklady a súperovi za 82 minút oplatil prehru z prvého vzájomného duelu v Cincinnati. Vydarený týždeň korunoval triumfom aj vo štvorhre.

Dvadsaťštyriročný Hurkacz nestratil v Métach za celý týždeň ani set. Vo finále v úvodnom dejstve dotiahol stratu po prehranom podaní a tajbrejk získal jednoznačne 7:2. Zápas potom rozhodol dvoma brejkmi v závere, od stavu 3:3 už súpera k ničomu nepustil.

Trinásty hráč svetového rebríčka titulom vo Francúzsku nadviazal na januárový úspech v Delray Beach a doteraz najcennejší marcový triumf na Masters v Miami. Premiérový titul získal v roku 2019 vo Winston-Saleme.

Svoju bilanciu v Métach Hurkacz nakoniec ešte vylepšil ziskom double. Vo finále štvorhry s krajanom Janom Zieliňským uspeli proti monacko-francúzskej dvojici Hugo Nys, Arthur Rinderknech 7:5, 6:3.