Bravó, kráľ Henrik! Rangers slávnostne vyradia ikonický dres s číslom 30

Kráľ Henrik LundqvistKráľ Henrik Lundqvist Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - New York Rangers v januári vyradí dres švédskeho hokejového brankára Henrika Lundqvista, ktorý v klube odohral celú zámorskú kariéru, ktorú minulý mesiac ukončil. Lundqvistova tridsiatka bude k stropu haly Madison Square Garden slávnostne vyvesená pred zápasom s Minnesotou.

"Nedokážem vyjadriť, ako veľmi sa teším na to, až sa zas vrátim na miesto, ktoré pre mňa toľko znamenalo," napísal na twitteri tridsaťdeväťročný majster sveta a olympijský víťaz, ktorý platil v posledných dvoch desaťročiach za jedného z najlepších gólmanov NHL.

Lundqvist v Rangers debutoval v roku 2005 a počas 15 sezón vrátane play-off odohral vyše tisíc zápasov. S 459 výhrami v základnej časti je v historickom poradí brankárov šiesty, čo do počtu zásahov mu patrí siedme miesto. V roku 2012 získal Vezinovu trofej pre najlepšieho brankára NHL, o tri roky neskôr dotiahol Rangers až do finále, ale Stanley Cupu sa nedočkal.

Naposledy "Kráľ Henrik" v zámorskej lige nastúpil v play off v auguste 2020, potom bol vymenený do Washingtonu, ale za Capitals si nakoniec kvôli problémom so srdcovou chlopňou a následnej operácii nezachytal.

Rangers doteraz vyradili osem čísel, z toho deviatku a jedenástku na počesť dvoch hráčov. Z brankárov sa tejto pocty dočkali Eddie Giacomina (1) a Mike Richter (35).

Viac o téme: New York Rangers Henrik Lundqvist Madison Square Garden
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy