Kauza s Kamarom naberá na obrátkach: UEFA začala vyšetrovať aj bučiace deti!

Glen Kamara (vpravo) v súboji o loptu v zápase proti Sparta PrahaGlen Kamara (vpravo) v súboji o loptu v zápase proti Sparta Praha Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

PRAHA - Európska futbalová únia (UEFA) začala oficiálne vyšetrovať údajné prejavy diskriminácie voči hráčovi Glasgowa Rangers Glenovi Kamarovi počas zápasu Európskej ligy na pôde Sparty Praha. Vymenovala vyšetrovateľa z etickej a disciplinárnej komisie. Správu priniesol Daily Mail.

Kamara sa stal 30. septembra terčom bučania zo strany českých detí. Na štadióne pre trest nemohli byť dospelí fanúšikovia Sparty. Fínsky hráč sa stal v Česku nepopulárnym po marcovom incidente v zápase osemfinále Európskej ligy medzi Rangers a Slaviou Praha, po ktorom fyzicky napadol Ondřeja Kúdelu. Dostal za to trest na tri stretnutia, hráč Slavie však za údajné rasistické správanie až na desať.

Incident prerástol aj do politického konfliktu. Český minister zahraničných vecí Jakub Kulhánek v pondelok prostredníctvom britského veľvyslanca v ČR Nicka Archera požiadal o ospravedlnenie za nemiestne útoky na české deti, ktorých sa mal dopustiť člen Škótskej futbalovej asociácie (SFA) Marvin Barley.

Viac o téme: UEFA AC Sparta Praha Glasgow Rangers
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy