Skvelý výsledok slovenskej dráhovej cyklistky: Na ME skončila len tesne za pódiovými priečkami

Alžbeta BačíkováAlžbeta Bačíková Zdroj: TASR - Milan Kapusta

GRENCHEN - Slovenská dráhová cyklistka Alžbeta Bačíková skončila na majstrovstvách Európy v stredajších vyraďovací pretekoch žien na siedmej priečke. O jedno miesto si zlepšila utorňajší výsledok z disciplíny scratch. Vo švajčiarskom Grenchene si vybojovala zlato Francúzka Valentine Fortinová, druhá bola Talianka Letizia Paternosterová a tretiu pozíciu obsadila Britka Neah Evansová.

ME v dráhovej cyklistike
vyraďovacie preteky žien: 1. Valentine Fortinová (Fr.), 2. Letizia Paternosterová (Tal.), 3. Neah Evansová (V. Brit.), ... 7. Alžbeta BAČÍKOVÁ (SR)
bodovacie preteky mužov: 1. Benjamin Thomas (Fr.) 81 bodov, 2. Iuri Leitao (Portug.) 61., 3. Vlas Šičkin (Rus.) 57
1 km s pevným štartom muži: 1. Jeffrey Hoogland 58,016 s, 2. Sam Ligtlee (obaja Hol.) 59,767, 3. Patryk Rajkowski (Poľ.) 59,890
tímová stíhačka mužov: 1. Dánsko, 2. Švajčiarsko, 3. Veľká Británia

Viac o téme: Alžbeta Bačíková