VIDEO Réway odmieta problémy so životosprávou: V Česku bodoval už po 26 sekundách

Martin RéwayMartin Réway Zdroj: hcporuba.cz

PRAHA - Slovenský hokejový útočník Martin Réway nastúpil v 8. kole prvej českej ligy za HC RT TORAX Poruba prvýkrát od svojho prestupu z HC Košice. Dvadsaťšesťročný niekdajší veľký talent slovenského hokeja sa proti Litomericiam hneď po 26 sekundách uviedol asistenciou.

Réway nabil za pravý kruh Fínovi Markusovi Korkiakoskimu, ktorý otvoril skóre. Litoměřice ale v prvej tretine otočili stav vďaka Lukášovi Válkovi a Ondřejovi Procházkovi. V 26. minúte síce zmazal stratu Michal Vachovec, lenže v čase 46:27 zaistil Litomericiam trojbodový zisk Přemysl Svoboda.

"Hlavne som sa sústredil na to, aby som zvládol zápas. Dlho som nebol na ľade. Tréningy sú síce jedna vec, ale zápasové tempo je ťažšie. Mal som síce nejaké striedanie, kedy som si musel oddýchnuť, ale verím, že to bude len lepšie a lepšie," povedal po zápase Réway.

Okrem toho sa slovenský útočník v rozhovore pre hokej.cz vrátil aj k svojmu odchodu z extraligových Košíc: "Prišli noví tréneri, mali novú víziu a asi som im do toho nezapadol. Nechcel som sa trápiť v tretej, v štvrtej lajne. Vedel som, že mám možnosť ísť napríklad sem a byť jedným z lídrov. To mi veľa napovedalo, že by som to mal skúsiť," uviedol Réway a zároveň odmietol, že by za jeho odchodom bol problém so životosprávou.

"Mám nejakú históriu, urobil som pár chýb, keď som bol mladší, ale snažím sa to zmeniť."

"Počul som to, ale nečítal, takže neviem, kto to hovoril. Pochybujem, že by to bolo z klubu. Tam vedia, že som žiadne problémy nemal. A či to hovoria nejakí ľudia na internete, tak to vôbec neriešim. Pre mňa je dôležité, čo si o tom myslí vedenie, spoluhráči a ľudia, na ktorých mi záleží. Ostatní nech si píšu, čo chcú. To je ich voľba. Neprekvapuje ma to. Mám nejakú históriu, urobil som pár chýb, keď som bol mladší, ale snažím sa to zmeniť. Verím, že to postupom času zmizne," dodal. V minulej sezóne si Réway v Košiciach pripísal v 42 zápasoch vrátane play-off 31 bodov za 12 gólov a 19 asistencií.

Viac o téme: Martin Réway HC RT Torax Poruba
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: hokej.cz
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy