Slová Vlhovej, z ktorých behá mráz po chrbte: Buď by mi zničil telo, alebo...

Petra Vlhová s veľkým krištáľovým glóbusomPetra Vlhová s veľkým krištáľovým glóbusom Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Slovenská zjazdová lyžiarka a víťazka Veľkého krištáľového glóbusu Petra Vlhová prehovorila vo svojej autobiografii o tom, ako fungovala jej spolupráca s bývalým trénerom Liviom Magonim. Pod jeho vedením rodáčka spod Tatier urobila najväčší kariérny progres, no z vážnych dôvodov sa rozhodla s Magonim ukončiť spoluprácu.

Keď Vlhová začínala spoluprácu s Magonim, slovenská lyžiarka napredovala míľovými krokmi. "Prvé tri roky s Liviom Magonim boli úžasné. Ukázal mi nový svet. Ukázal mi, ako fungujú tí najlepší. Postupne sa to však začalo kaziť a posledná sezóna bola masaker," Petra Vlhová načrtla začiatok pod Magoniho vedením.

Najväčší úspech zaznamenala rodáčka z Liptovského Mikuláša práve v sezóne, po ktorej sa rozhodla dať talianskemu koučovi zbohom. "Keby som s ním pokračovala ďalej, vydržím ešte maximálne dva roky a skončím. Buď vyhorím, zničí mi telo, alebo mi znechutí lyžovanie. Bral ma ako stroj. Nie ako ženu, ktorá má tiež city, ktorá má svoje dni a ktorá niekedy nezvláda. Nikdy nebol spokojný," rozpráva víťazka dvadsiatich pretekov Svetového pohára v knihe. "Ubližoval mne i ľuďom v tíme. Bolo to až chorobné," posťažovala sa na adresu Magoniho.

Najväčší šok prišiel pre slovenský lyžiarsky klenot vzápätí po ukončení spolupráce. "Mala som tlačovku na Bratislavskom hrade, po nej som prespala u priateľa v Trenčíne. Ráno som si čítala na mobile správy a zrazu som zbadala titulok: Petra sa už nezlepší, nemá to v DNA. Klikla som na článok. Najskôr som nechápala, čo to znamená. Otvorila som ho v origináli. Bol v taliančine. Rozhovor s Liviom Magonim pre denník Corriere della Sera. Nechala som si ho preložiť a celý si ho prečítala. Psychicky som sa zrútila," opísala Petra Vlhová reakciu vo svojej autobiografii. 

Viac o téme: Petra Vlhová Livio Magoni
  • Autor: © Zoznam/Martin Solčan
  • FOTO: Instagram/Petra Vlhová
  • Zdroj: športky, aktualne.cz, sportnet.sk

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy