Riaditeľ pretekov poprel špekulácie: Efjednotka sa z Melbourne sťahovať nebude

Britský pilot formuly 1 Lewis Hamilton z tímu Mercedes prichádza na štart Veľkej ceny Austrálie na okruhu Albert Park v Melbourne Britský pilot formuly 1 Lewis Hamilton z tímu Mercedes prichádza na štart Veľkej ceny Austrálie na okruhu Albert Park v Melbourne Zdroj: TASR/AP/Andy Brownbill

MELBOURNE - Veľká cena Austrálie formuly 1 sa bude aj v budúcnosti jazdiť v Melbourne. Riaditeľ pretekov Andrew Westacott poprel špekulácie médií, podľa ktorých by sa podujatie malo po skončení zmluvy premiestniť do Sydney.

Veľká cena Austrálie tento rok a vlani kvôli pandémii vypadla z programu majstrovstiev sveta, ale v novej sezóne sa do kalendára opäť vráti. Zmluvu s promotérom majú organizátori uzavretú do roku 2025 a aj potom chcú pokračovať.

"O naše preteky je obrovský záujem, ale čo sa mňa týka, tak sa nikam sťahovať nehodláme," povedal Westacott v rozhovore pre televíznu stanicu Nine Network. "A chceme preteky v Melbourne udržať aj po roku 2025," pridal.

Formula sa usiluje o stopercentnú zaočkovanosť

Westacott je tiež presvedčený, že plán ministerstva zdravotníctva nevpustiť do krajiny športovca bez očkovania proti koronavírusu preteky v roku 2022 neohrozí. Problémy naopak môže mať grandslam Australian Open, pretože mnoho tenistov na čele so svetovou jednotkou Novakom Djokovičom vakcínu odmieta.

"Formula sa usiluje o stopercentnú zaočkovanosť. Myslím, že teraz sú na 98 percentách, pretože z vlastnej skúsenosti vedia, že to je spoľahlivá stratégia, aby mohol ich biznis pokračovať," vyhlásil Westacott.

Viac o téme: Melbourne Sydney Veľká cena Austrálie Andrew Westacott
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy