VIDEO Mikaela Shiffrinová sa vyjadrila k slovenským fanúšikom: Je to podobné, ako s tými mojimi

Mikaela ShiffrinováMikaela Shiffrinová Zdroj: TASR/Martin Baumann

SÖLDEN - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vstúpila v sobotu do novej sezóny Svetového pohára tretím miestom v obrovskom slalome. V rakúskom Söldene vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová, svoju veľkú súperku zdolala o 1,30 s. Druhá skončila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (0,14 s).

Vlhová dosiahla už 45. pódiové umiestnenie v pretekoch SP, z toho 20-krát vyhrala. To sa práve v sobotu 70.krát v kariére podarilo Shiffrinovej a na rekordnú krajanku Lindsey Vonnovú jej chýba rovný tucet triumfov.

Víťazná Mikaela Shiffrinová a Galéria fotiek (13) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Vyzdvihla slovenských fanúšikov

"Slovenskí fanúšikovia sú známi tým, že cestujú na všetky preteky, na ktoré sa dá. Je to podobné, ako s tými mojimi. Sú plní entuziazmu a šťastní, že nás môžu vidieť. Toto nám minulý rok skutočne chýbalo," vyzdvihla po triumfe Shiffrinová slovenských fanúšikov v rozhovore pre RTVS.

Slovenskí fanúšikovia Galéria fotiek (13) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Začat sezónu výborne je dôležité

"Začať sezónu výborne je dôležité. Som super šťastná. Bola radosť dnes lyžovať. Ani neviem presne povedať, ako dobre sa mi na kopci išlo. Ďakujem Sölden," citovala víťazku agentúra AFP. Vo veku 26 rokov má Vlhovej vrstovníčka ešte množstvo perspektív, napríklad absolútny rekord Švéda Ingemara Stenmarka (86 víťazstiev v pretekoch SP).