O poradí v tabuľke rozhodol pomer setov: Američanky a Rusky postúpili medzi elitné kvarteto

Americká tenistka Sloane StephensováAmerická tenistka Sloane Stephensová Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Tenistky USA postúpili po triumfe 2:1 nad Španielskom medzi elitné kvarteto na finálovom turnaji Pohára Billie-Jean Kingovej v Prahe. Definitívne o tom rozhodla Danielle Collinsová, ktorá v druhej dvojhre súboja C-skupiny zdolala Saru Sorribesovú Tormovú hladko 6:1, 6:0 a upravila stav zápasu na 2:0 pre USA.

Španielky potom uspeli vo štvorhre, ale už iba zmiernili prehru a v celkovej bilancii setov zaostali za Američankami i Slovenskom. Sloane Stephensová zdolala v úvodnom stretnutí Nuriu Parrizasovú-Diazovú taktiež v dvoch setoch 6:4 a 6:4. Američanky nastúpia v piatkovom semifinále proti Ruskám. Slovenky šancu na postup po prehre so Španielskom (1:2) a triumfe nad USA (2:1) stratili už pred stredajším programom. Všetky tri tímy zaznamenali v skupine jedno víťazstvo a jednu prehru, o poradí v tabuľke rozhodol pomer setov.

Pavľučenkovová spečatila postup Ruska

Titul neobhája hráčky Francúzska, ktoré v stredajšom zápase A-skupiny prehrali s výberom Ruskej tenisovej federácie (RTF) 1:2. O postupe Ruska definitívne rozhodla Anastasia Pavľučenkovová, ktorá v druhej dvojhre zdolala Alize Cornetovú 5:7, 6:4, 6:2 a vyrovnala stav duelu na 1:1. Zaistila tak pre svoj tím potrebný bod, ktorý potreboval k istote prvenstva v skupine a postupu do semifinále.

Ruská tenistka Anastasia Pavľučenkovová Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Rusky zdolali v utorok Kanaďanky 3:0, Francúzky v pondelok podľahli v prvom zápase skupiny Kanaďankám 1:2. Hráčky z krajiny galského kohúta tak už pred záverečným deblom nemohli mať lepšiu bilanciu ako Rusky. Štvorhru napokon hladko prehrali v dvoch setoch. "Som na seba hrdá, bol to vynikajúci zápas. Obe sme ukázali bojovného ducha, boli sme ako tigrice," tešila sa po stretnutí podľa AFP Pavľučenkovová.

O prvý bod pre francúzske farby v zápase A-skupiny sa v úvodnej stredajšej dvojhre postarala Clara Burelová, ktorá zdolala Jekaterinu Alexandrovovú 3:6, 6:4, 6:2.

A-skupina

Francúzsko - Ruská tenisová federácia (RTF) 1:2
Clara Burelová - Jekaterina Alexandrovová 3:6, 6:4, 6:3
Alize Cornetová - Anastasia Pavľučenkovová 7:5, 4:6, 2:6
Clara Burelová, Alize Cornetová - Veronika Kudermetovová, Ľudmila Samsonovová 2:6, 1:6

tabuľka:
1. RTF         2  2 0  5:1  2*
2. Kanada      2  1 1  2:4  1
3. Francúzsko  2  0 2  2:4  0
 /* - postup do semifinále/

C-skupina

USA - Španielsko 2:1
Sloane Stephensová - Nuria Parrizasová-Diazová 6:4, 6:4
Danielle Collinsová - Sara Sorribesová Tormová 6:1, 6:0
Caroline Dolehideová, CoCo Vandewegheová - Aľona Boľšovová Zadoinovová, Rebeka Masárová 3:6, 4:6

tabuľka:
1. USA          2  1 1  3:3 (7:6) 1*
2. SLOVENSKO    2  1 1  3:3 (8:8) 1
3. Španielsko   2  1 1  3:3 (7:8) 1
/* - postup do semifinále, o poradí rozhodol pomer setov/

Viac o téme: Španielsko Rusko Anastasia Pavľučenkovová USA Francúzsko Alizé Cornetová Sloane Stephensová Alize Cornetová CoCo Vandewegheová Rebeka Masárová Clara Burelová Veronika Kudermetovová Caroline Dolehideová Danielle Collinsová Jekaterina Alexandrovová Pohár Billie-Jean Kingovej Ľudmila Samsonovová Sara Sorribesová Tormová Nuria Parrizasová-Diazová Aľona Boľšovová Zadoinovová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy