Quebec ovládol šampionát mužov, Slovensko má bronz: Česi si odvážajú zlato z masters

Quebec získal zlato v kategórii mužovQuebec získal zlato v kategórii mužov Zdroj: WBHF

ORIMATTILA - Majstrovstvá sveta v hokejbale vo formáte 3vs3 v rámci organizácie WBHF (World Ball Hockey Federation) sa historicky prvýkrát konali vo Fínsku. V Orimattile sa odohrali tri kategórie - muži, ženy a masters 35+. Z triumfu sa tešil Quebec a Česko.

Mužskú časť turnaja najlepšie zvládol najväčší favorit z kanadského Quebecu. V dramatickom finále vyhral nad Českom 7:5. Slovensko oslavuje bronz po výhre nad Ruskom 10:7.

Domáce Fínsko skončilo piate, šiesty bol Tím Škandinávie a posledné skončilo Francúzsko, ktoré ale v základnej skupine zaznamenalo historicky prvú výhru práve nad Škandináviou.

Ženy Quebecu majú zlato

Aj ženskú časť ovládol Quebec, ktorý sa vo finále stretol s Českom a zdolal ho 5:4. Bronz si odnáša Tím Škandinávie a na štvrtom mieste sa umiestnilo Fínsko.

Česi uspeli v kategórii masters po nájazdoch

V kategórii masters (hráči nad 35 rokov) dokázali pokaziť absolútny turnajový triumf Quebecu hráči Česka. Tí vo finále uspeli 7:6 po nájazdoch a v tejto kategórii získali prvé zlato. Slovensko malo na dosah bronzovú medailu, ale s Rusmi prehralo 8:4. Všetky výsledky nájdete TU. Najbližší šampionát organizuje WBHF v kategórii 4vs4 vo francúzskom meste Thonon na konci apríla 2022.

Viac o téme: Rusko Slovensko Česko Fínsko Québec WBHF Orimattila
  • Zdroj: športky