VIDEO Neapol stratil dôležité body, Mourinhova družina s ďalšou prehrou

Sklamaný Lorenzo Insigne po zápase s VeronouSklamaný Lorenzo Insigne po zápase s Veronou Zdroj: SITA/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

NEAPOL - Futbalisti Neapola v talianskej Serie A iba druhýkrát v sezóne nebodovali naplno. Doma s Hellasom Verona remizovali 1:1 v nedeľnom stretnutí 12. kola a na čele neúplnej tabuľky zostali o jediný bod pred hráčmi AC Miláno, na ktorých čakalo večerné mestské derby proti Interu (21.00).

Futbalisti AS Rím si v talianskej Serie A pripísali tretiu prehru z predchádzajúcich piatich stretnutí. Na pôde nováčika z Benátok podľahli 2:3 v nedeľnom stretnutí 12. kola. Rimania po dvoch góloch v závere prvého polčasu otočili na 2:1 vo svoj prospech, no o zvrat v zápase sa postarali aj domáci. Víťazný gól dal v 74. minúte z rýchleho protiútoku nigérijský útočník David Okereke.

David Okereke oslavuje víťazný Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/Paola Garbuio/LaPresse via AP

Serie A - 12. kolo:
FC Benátky - AS Rím 3:2 (1:2)
Góly: 3. Caldara, 65. Aramu (z 11 m), 74. Okereke - 42. Šomurodov, 45.+2 Abraham

Sampdoria Janov - FC Bologna 1:2 (0:0)
Góly: 77. Thorsby - 47. Svanberg, 78. Arnautovič

Udinese Calcio - Sassuolo Calcio 3:2 (2:2)
Góly: 8. Deulofeu, 39. Frattesi (vlastný), 52. Beto - 15. Berardi, 28. Frattesi. ČK: 89. Makengo (Udinese) po 2. ŽK

Lazio Rím - US Salernitana 3:0 (2:0)
Góly: 31. Immobile, 36. Pedro Rodriguez, 69. Alberto
/N. Gyömbér (Salernitana) odohral celý duel a dostal ŽK/

SSC Neapol - Hellas Verona 1:1 (1:1)
Góly: 18. Di Lorenzo - 13. Simeone. ČK: 88. Bessa, 90.+3 Kalinič (obaja Verona) obaja po 2. ŽK