Kanaďan Roy prehovoril o tragédiách v Bratislava Capitals: Videli sme sa častejšie, ako svoje rodiny

Hokejoví fanúšikovia si uctili pamiatku slovenského hokejistu Borisa SádeckéhoHokejoví fanúšikovia si uctili pamiatku slovenského hokejistu Borisa Sádeckého Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Hokejový klub iClinic Bratislava Capitals prerušil svoje pôsobenia v rakúskej nadnárodnej ICE Hockey League v dôsledku úmrtí hokejistu Borisa Sádeckého a viceprezidenta a generálneho riaditeľa Dušana Pašeka mladšieho. O tragických chvíľach pre celý slovenský hokej prehovoril pre portál La Presse kanadský útočník Marc-Olivier Roy.

Sádecký skolaboval v zápase nadnárodnej súťaže IHL na ľade rakúskeho Dornbirnu a bol vo vážnom stave. "Do konca prvej tretiny zostávalo šesť sekúnd, hrali sme presilovku. Vystrelil som na bránku a videl som, že tam je menšia roztržka. V strede som videl kľačať Borisa Sádeckého. Pomyslel som si, že bol zasiahnutý a dostal nejaký škaredý úder, ktorý som nevidel. Keď som k nemu prišiel, povedal, že sa necíti dobre, otočil sa nabok a spadol dozadu," popísal prvé okamihy Roy, ktorý okamžite privolal tímového lekára.

"V jeho očiach bolo vidieť, že tam nebol, mal sklenený pohľad. Niečo sa stalo, vedel som to. Zvyčajne, ak ste zranení, rozprávate. Na druhý deň sme sa za neho všetci modlili. Nevedeli sme nič. Nemysleli sme na najhoršie, pretože nám bolo povedané, že bude v poriadku." Sádecký napokon zomrel v stredu 3. novembra.

Boris Sádecký Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

"Boli sme veľmi zohratý tím. Videli sme sa častejšie, ako naše rodiny. Videli sme sa každý deň. Nikdy som si nepomyslel, že toto zažijem vo svojej kariére." O dva dni na to zasiahla klub ďalšia tragická správa. Vo veku len 36 rokov zomrel generálny riaditeľ tímu Bratislava Capitals Dušan Pašek ml., ktorý mal spáchať samovraždu.

"Hľadali sme ho. Pozerali sme sa na WhatsApp a on bol offline asi šesť hodín. Niekto z tímu mu volal a neozval sa. Mysleli sme si, že sa mohol ísť uvoľniť, prejsť sa do lesa. O tom, čo sa stalo, sme neuvažovali." Na druhý deň dostal kanadský útočník sms správu, že Pašek ukončil svoj život.

Zosnulý Dušan Pašek ml. Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Pavol Zachar

"Nebol len generálnym manažérom, staral sa o všetko. Hovoríme si, že možno pracoval až priveľa a bolo toho na neho priveľa." 27-ročný Roy si po oznámení o prerušení sezóny našiel nového zamestnávateľa, zamieril do fínskeho klubu SaiPa Lappeenranta. "Bolo to ťažké, ale snažíme sa napredovať. S novou príležitosťou sa pokúsim začať odznova a zabudnúť na to. No ponechám si Borisa a Dušana v srdci," uzavrel smutnú kapitolu.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Boris Sádecký Dušan Pašek ml. IClinic Bratislava Capitals Marc-Olivier Roy
  • Autor: © Zoznam/Mg
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy