Suchánková bude v sobotu bojovať o medailu: Slovenská reprezentantka v karate sa predstaví v Dubaji

Ingrida SuchánkováIngrida Suchánková Zdroj: Profimedia

DUBAJ - Slovenská reprezentantka v karate Ingrida Suchánková bude v sobotu na MS v Dubaji bojovať o bronzovú medailu v kumite do 61 kg.

Suchánková si na svetovom šampionáte v SAE najskôr v 1. kole poradila s Češkou Veithovou 7:1, v 2. kole zdolala Pereirovú z Brazílie 3:0, v treťom vyradila Sokkovú z Estónska 5:1 a vo štvrtom Mangiacaprovú z Talianska jednoznačne 10:1. Premožiteľku našla až v semifinále, keď so Srbkou Prekovičovou prehrala tesne 2:3. V boji o bronz ju čaká Kanaďanka Jumaaová.

V kumite žien do 68 kg skončila Miroslava Kopúňová na 9. mieste, rovnakú pozíciu obsadil Matej Homola v kumite do 67 kg. Dominike Tatárovej patrila v kumite nad 68 kg celková 11. priečka. Informoval o tom Slovenský zväz karate na svojej oficiálnej stránke.

Viac o téme: Ingrida Suchánková
  • Zdroj: Ingrida Suchánková