Hokejové aj futbalové kluby na Slovensku zúria: Vláda reagovala na kritiku sprísnených opatrení!

Generálny riaditeľ futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.Generálny riaditeľ futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Vláda sprísňuje protipandemické opatrenia, lebo si to vyžaduje rýchlosť šírenia nákazy a osobitne situácia v extrémne preťažených nemocniciach. Keď sa situácia zlepší, uvoľnia sa aj protipandemické opatrenia, čo sa potom bude týkať aj športových súťaží. Uviedla to Ľubica Janíková, hovorkyňa predsedu vlády SR Eduarda Hegera, v reakcii na kritiku profesionálnych futbalových i hokejových klubov. Tie žiadajú, aby sa prehodnotili sprísnené protipandemické opatrenia, ktoré vo štvrtok prijala Vláda SR.

Kluby najvyššej hokejovej súťaže považujú opatrenia za likvidačné a ak nebudú obmedzenia vykompenzované, bude to znamenať aj predčasné ukončenie sezóny. Asociácia profesionálnych hokejových klubov to uviedla v piatok v oficiálnom stanovisku.

Riadiaci orgán najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Únia ligových klubov (ÚLK) považuje sprísnenie protipandemických opatrení za ďalšiu tvrdú ranu pre šport. Ich zavedenie do praxe označila za "tisíc krokov vzad".

Slovan s otvoreným listom

Na vládu sa obrátilo aj vedenie futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava, ktorý kabinetu poslal otvorený list a požiadal v ňom o zmenu Covid automatu. Slovan čaká vo štvrtok 25 novembra dôležitý zápas s PAOK-om Solún v Európskej konferenčnej lige.

Podľa nových opatrení, ktoré majú vstúpiť do platnosti v pondelok, môže byť na hromadnom podujatí v červenom okrese prítomných len 200 divákov v režime OP (očkovaní a prekonaní). V bordovej farbe to bude 100 ľudí a v čiernej farbe 50 ľudí. Zelené okresy a oranžové okresy majú byť pre režim OP bez obmedzení. Pre vstup v režime OTP má platiť pre červené, bordové a čierne okresy kapacitné obmedzenie šesť ľudí. Hromadné podujatia v základnom režime majú byť pre červené, bordové a čierne okresy zakázané.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Eduard Heger Ľubica Janíková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy