VIDEO Messi si krásnou strelou otvoril gólový účet v Ligue 1: Oslabený PSG zdolal doma Nantes

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain zvíťazili v sobotnom zápase 14. kola francúzskej Ligue 1 nad Nantes 3:1. Domáci Parížania sa ujali vedenia už v 2. minúte po góle Kyliana Mbappého a opraty duelu mali pevne vo svojich rukách až do 65. minúty.

Brankár Keylor Navas vybehol zo šestnástky a vo výskoku trafil kolenom súperovho útočníka, za čo videl červenú kartu. Hosťom sa podarilo vyrovnať po jedenástich minútach, Randal Kolo Muani sa po vlastnej hlavičke, ktorú vyrazil brankár, dostal k odrazenej lopte a pätičkou ju poslal do brány. Hráči Nantes mali však o päť minút veľkú smolu.

Dennis Appiah chcel pred šestnástkou zablokovať prihrávku Lionela Messiho za obranu, no v sklze ju trafil tak nešťastne, že preloboval vlastného brankára a lopta zapadla k pravej žrdi. V 87. minúte potvrdil triumf favorita presnou strelou Messi a zaznamenal svoj premiérový zásah vo francúzskej lige.

Paríž natiahol víťaznú sériu na tri stretnutia a na čele tabuľky má 13-bodový náskok pred Lens. To čaká v nedeľu duel v Breste.

Paríž St. Germain - FC Nantes 3:1 (1:0)
Góly: 2. Mbappé, 82. Appiah (vl.), 87. Messi - 76. Muani, ČK: 65. Navas (PSG)

Viac o téme: Lionel Messi Paríž Saint Germain