VIDEO Manchester City to zvládol aj pred šlágrom s PSG: Everton zmietol rozdielom triedy

Ilkay Gundogan a Jonjoe KennyIlkay Gundogan a Jonjoe Kenny Zdroj: SITA/AP/Jon Super

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City vyhrali v nedeľnom dueli 12. kola Premier League doma nad Evertonom hladko 3:0 a v tabuľke sú na druhom mieste. Na lídra Chelsea Londýn strácajú naďalej tri body, pred tretím Liverpoolom majú náskok jedného.

Domáci mali na štadióne Etihad od úvodu navrch, prevahu však korunovali gólovo až tesne pred prestávkou. Centrovanú loptu od Joaoa Cancela poslal do siete v 44. minúte Raheem Sterling - 1:0. Hráči City navýšili svoj náskok v 55. minúte, keď sa do odrazenej lopty za šestnástkou súpera oprel Rodri a výstavnou strelou z prvej vymietol pravý horný roh bránky Evertonu. Triumf favorita spečatil v 86. minúte Bernardo Silva.

Bernardo Silva a jeho Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Tottenham Hotspur zabral po troch dueloch opäť bodovo naplno, keď v druhom polčase otočil skóre v súboji s Leedsom a vyhral 2:1. V tabuľke je siedmy, na Chelsea má manko 10 bodov.