VIDEO Hrozivá nehoda Marka Cavendisha: Velodróm opustil na nosidlách

Britský cyklista Mark Cavendish sa zranil po páde v dráhových pretekoch v belgickom GenteBritský cyklista Mark Cavendish sa zranil po páde v dráhových pretekoch v belgickom Gente Zdroj: Profimedia

GENT - Dve zlomené rebrá si odniesol britský cyklista Mark Cavendish z nedeľného pádu v dráhových pretekoch v belgickom Gente. Hviezdny špurtér opustil velodróm na nosidlách a strávil noc v nemocnici. Jeho tím Deceuninck-Quick-Step oznámil, že tridsaťšesťročný jazdec utrpel okrem zlomených rebier aj menší pneumotorax. Nemocnicu by mal opustiť dnes večer alebo v utorok.

Niekdajší úspešný dráhár Cavendish havaroval v úvode bodovacích pretekov dvojíc. Víťaz 34 etáp na Tour de France nabúral do olympijského šampióna a úradujúceho majstra sveta v madizone Dana Lasseho Normana Hansena, ktorého poslal k zemi úhybný manéver iného jazdca. Podľa belgického pretekára Jaspera De Buysta mohlo za problémy jazdcov mokré miesto na dráhe.

"Je hlúpe, že sa to stalo. O kolo skôr som si všimol, že je tam voda, tak som tam potom šiel pomalšie. V ďalšom kole to už išlo do hája," uviedol domáci cyklista.

Cavendish, ktorého v minulých rokoch trápili dlhotrvajúce zdravotné problémy, tento rok prežil po dlhej dobe vydarenú sezónu. Vybojoval v nej desať víťazstiev vrátane štyroch triumfov na Tour. Na slávnych pretekoch ovládol už 34 etáp, čím vyrovnal rekord belgickej legendy Eddyho Merckxa.

Viac o téme: Mark Cavendish Deceuninck-Quick-Step
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/sporza
  • Zdroj: ČTK