Jeho smrť dodnes vyvoláva otázky: Rodina cyklistickej legendy tvrdí, že išlo o vraždu

Marco PantaniMarco Pantani Zdroj: TASR/AP/Peter Dejong

RÍM - V Taliansku tretíkrát otvorili vyšetrovanie smrti cyklistu Marca Pantaniho. Podľa právnikov rodiny víťaza Tour de France a Gira d'Italia z roku 1998 sa objavili nové dôkazy, ktoré ukazujú, že išlo o vraždu.

Pantani bol nájdený mŕtvy 14. februára 2004 v hotelovej izbe a súd dospel k záveru, že vtedy tridsaťštyriročný jazdec sa predávkoval drogami. Vyšetrovanie v roku 2015 to však vyvrátilo s tým, že smrť spôsobila veľká dávka antidepresív.

Rodina naďalej trvala na tom, že išlo o vraždu. Pantaniho matka preto najala nových právnikov a požiadala aj o stretnutie s prokurátorom, v ktorého kancelárii potom vypovedala dve hodiny.

Podľa médií je medzi novými dôkazmi okrem iného výpoveď drogového dílera, ktorý Pantanimu dodával kokaín. Fabio Miradossa bol zadržaný pri rozsiahlej akcii proti mafii a pri výsluchu uviedol, že slávny vrchár bol zavraždený.

Pantani sa údajne v inkriminovaný deň dostal do sporu so svojim vrahom, ktorý ho donútil vypiť smrtiaci koktail. S podobným tvrdením prišla cyklistova rodina už v minulosti, ale druhé vyšetrovanie to nepotvrdilo.

Viac o téme: Marco Pantani
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK