APHK chce pomôcť klubom vo vyjednávaniach s Vládou SR: Situácia je vážna!

Na snímke riaditeľka Asociácie profesionálnych hokejových klubov Aneta BüdiováNa snímke riaditeľka Asociácie profesionálnych hokejových klubov Aneta Büdiová Zdroj: TASR - Ján Krošlák

ZVOLEN - Hokejistom chce vo vyjednávaniach s predstaviteľmi Vlády SR a Úradom verejného zdravotníctva SR aktívne pomôcť Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK).

Kapitáni klubov dvoch najvyšších hokejových súťaží adresovali v pondelok otvorený list premiérovi SR Eduardovi Hegerovi v súvislosti s výrazným obmedzením počtu divákov na hromadných športových podujatiach.

 Drvivá väčšina hokejistov v tímoch je aktuálne zaočkovaná takmer na sto percent. A to najmä z dôvodu, aby mohli hrať hokej aj pred fanúšikmi. V neposlednom rade i preto, aby kluby neprichádzali o nemalú časť finančných prostriedkov plynúcich zo vstupného.

"Sme plne k dispozícii k hľadaniu akejkoľvek možnej alternatívy zo strany kompetentných s cieľom umožniť väčšiemu počtu divákov dostať sa na štadióny. A to aj v rámci covid automatu. V kluboch je situácia vážna v súvislosti s výpadkom príjmov. Vedie až k destabilizácii. Potrebujeme nájsť kapacitné riešenie návštevnosti divákov alebo dostatočné finančné kompenzácie. Extraligové kluby momentálne nedostávajú žiadne priame dotácie štátu na ich chod. Žijú iba z marketingových partnerstiev, niečo poskytuje APHK a ďalšia jedna tretina sa skladá z predaja vstupeniek. Ak táto časť finančných prostriedkov vypadne, klub ide do straty a s tým súvisí ďalšia spolupráca so sponzormi, ktorí už potom zvažujú pokračovanie. Je to spojená nádoba, kde všetko so všetkým súvisí," vyjadrila sa vo Zvolene riaditeľka APHK Aneta Büdiová.

Viac o téme: Aneta Büdiová APHK
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR - Ján Krošlák
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy