Najskôr Nadal, teraz ďalšia strata: Španielsku bude chýbať tímová jednotka

Rafael Nadal s krajanom Robertom Bautistom-AgutomRafael Nadal s krajanom Robertom Bautistom-Agutom Zdroj: SITA/AP/Trevor Collens

MADRID - Španielskym tenistom bude vo finálovom turnaji Davisovho pohára chýbať tímová jednotka Roberto Bautista Agut. Namiesto zraneného 19. hráča sveta bol povolaný Albert Ramos-Viňolas. Informoval o tom národný zväz.

Tridsaťtriročného Bautistu Aguta zo zápasov s Ruskom a Ekvádorom v skupine v Madride vyradilo zranenie brucha. Obhajcovia titulu sa tiež musia zaobísť bez dvadsaťnásobného grandslamového šampióna Rafaela Nadala, ktorý sa zotavuje po zranení nohy.

Ramos v nominácii kapitána Sergiho Brugueru doplnil Pabla Carreňa Bustu, Feliciana Lópeza, Marcela Granollersa a osemnásťročného debutanta Carlosa Alcaraza. Proti Ekvádoru nastúpia Španieli v Madride v piatok, proti Rusku v nedeľu.

Viac o téme: Rafael Nadal Španielsko Marcel Granollers Feliciano López Albert Ramos-Vinolas Roberto Bautista Agut Davisov pohár Pablo Carreno Busta Sergi Bruguera Carlos Alcaraz
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy