VIDEO Víťazná premiéra Ramosa v PSG: Marquinhos sa zaskvel dvoma gólmi proti St. Etienne

Ángél Di María oslavuje gól so Sergiom Ramosom Ángél Di María oslavuje gól so Sergiom Ramosom Zdroj: SITA/AP/Laurent Cipriani

ST. ETIENNE - V nedeľnom zápase 15. kola francúzskej futbalovej ligy zvíťazil Paríž St. Germain na ihrisku St. Etienne 3:1. Premiérový duel v drese PSG absolvoval španielsky stopér Sergio Ramos.

Domáci prekvapili lídra tabuľky v 23. minúte, keď loptu dorazil do siete Denis Bouanga. Tesne pred polčasovou prestávkou fauloval Timothée Kolodziejczak unikajúceho Kyliana Mbappého a za tento zákrok videl od rozhodcu červenú kartu. Ešte pred odchodom do kabín stihol Paríž vyrovnať po hlavičke kapitána Marquinhosa.

Sergio Ramos počas premiéry Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Laurent Cipriani

Jedenásť minút pred koncom sa hostia ujali vedenia. Prihrávka Argentínčana Lionela Messiho našla v pokutovom území jeho krajana Angela Di Mariu a ten ľavačkou prekonal brankára Etienna Greena. V prvej minúte nadstaveného času to bol opäť Brazílčan Marquinhos, ktorý hlavou stanovil konečný výsledok. Asistencie pri všetkých troch presných zásahoch si pripísal Messi. PSG vedie tabuľku so 14-bodovým náskokom pred Nice, St. Etienne zostáva na predposlednom mieste.

sumáre:
AS Saint Etienne – FC Paríž St. Germain 1:3 (1:1)
Góly: 23. Bouanga – 45.+2 a 90.+1 Marquinhos, 79. Di Maria, ČK: Kolodziejczak (St. Etienne)

FC Girondins de Bordeaux – Stade Brestois 29 1:2 (1:0)
Góly: 43. Gregersen – 59. a 66. Le Douaron

FC Lorient – Stade Rennais FC 0:2 (0:0)
Góly: 75. Laborde, 78. Doku

AS Monaco – RC Štrasburg Alsace 1:1 (1:0)
Góly: 45.+1 Ben Yedder (11m) – 48. Ajorque (11m)

Stade de Reims – Clermont Foot 63 1:0 (0:0)
Gól: 90.+1 Konan

HSC Montpellier – Olympique Lyon 0:1 (0:1)