VIDEO Prvé dieťa, narodeniny a úžasný gól: Slovenský hrdina Sparty môže skákať od šťastia

Dávid Hancko a jeho gólové oslavyDávid Hancko a jeho gólové oslavy Zdroj: Profimedia

PRAHA - Napriek tomu, že obranca Dávid Hancko víťaznými gólmi rozhodol v skupine Európskej ligy o triumfoch futbalistov Sparty v septembri nad Glasgow Rangers (1:0) a včera proti Bröndby Kodaň (2:0), ktoré Pražanov posunuli do play-off Európskej konferenčnej ligy, za hrdinu sa nepovažuje.

Slovenský reprezentant prežíva vydarené obdobie. Na začiatku týždňa jeho snúbenica tenistka Kristýna Plíšková informovala verejnosť, že čakajú narodenie prvého potomka. Hancko navyše v pondelok oslávi 24. narodeniny.

"Keď som sa od Kristíny dozvedel, že čakáme dieťa, bolo to pár dní pred Rangers, proti ktorým som dal gól. Teraz sme to oznámili verejne a znova to tam padlo. Som rád, že nám to takto vyšlo. Musím povedať, že som jednoznačne šťastný. Tešíme sa na dieťa," povedal Hancko na tlačovej konferencii po dueli záverečného 6. kola skupiny Európskej ligy.

"Dúfajme, že mu Kristína bude hovoriť častejšie také príjemné správy. Hancko sa v tom prípade bude cítiť veľmi dobre," vyhlásil sparťanský tréner Pavel Vrba.

Víťazný gól Sparty proti obhajcovi dánskeho titulu obstaral z priameho kopu v 43. minúte obstrelom na zadnú tyč. Hancko sa ujal štandardnej situácie po dohode s krajanom Lukášom Haraslínom.

"Videl som, že brankár (Hermansen) stojí až pri tyči. David Pavelka s Krejdou (Ladislavom Krejčím mladším) išli cloniť. Toto zakončenie som vyskúšal po dlhej dobe. Predtým som kopal pod stenu, to mi veľmi nešlo. Trošku som počítal s tým, že gólman urobí pohyb na stred. Som rád, že to tam padlo. Hlavne to načasovanie, bolo to krátko pred polčasom. Veľmi nám to pomohlo a dodalo nám to väčší pokoj," konštatoval Hancko, na ktorého zásah nadviazal krátko po zmene strán Adam Hložek.

Za hrdinu sa nepovažuje

Napriek dvom víťazným gólom sa Hancko za hrdinu neoznačil. "Nenazýval by som sa tak. Som rád, že sa nám podarilo zvíťaziť v zápase s Bröndby, v ktorom išlo o všetko, a že na jar budeme pokračovať v európskych pohároch. Som hlavne rád za tímový výkon. Bojovali sme a nechali sme tam všetko," uviedol Hancko.

Sparta obsadila v hlavnej fáze Európskej ligy tretie miesto za druhými Rangers a prvým Lyonom. "Môžu nás mrzieť určité výsledky. Mohli sme napríklad bodovať aj s Lyonom, aspoň doma. Výkony s Lyonom neboli zlé, aj keď sme oba zápasy prehrali. Bohužiaľ ani v Kodani sa nám nepodarilo dať gól a len sme tam remizovali. Na druhej strane som rád, ako sme sa prezentovali ako dnes, tak aj v ostatných zápasoch," poznamenal Hancko.

"Pre mňa ako mladého hráča je skvelé, že sú pred nami dva zápasy v lige a že sa cez zimnú prestávku budeme chystať na jarnú časť v európskych pohároch. To je pre mňa naozaj veľká méta," povedal niekdajší hráč Žiliny a Fiorentiny.

Súpera pre februárové play off novo vzniknutej Európskej konferenčnej ligy sa sparťania dozvedia v pondelok na jeho narodeniny. "Nepremýšľam nad tým tak, že by som si niekoho prial. V pondelok sa na žreb všetci pozrieme. Teším sa na to a verím, že to bude súper, cez ktorého pôjdeme ďalej. To je jediné, čo si prajem," podotkol Hancko.

Na oslavu narodenín zatiaľ nemyslí. "Hlavne treba dobre zregenerovať, pretože nás čakajú dva veľmi dôležité zápasy v lige, kde by sme jednoznačne chceli získať šesť bodov. Dnešný zápas nás nielen kvôli terénu stál veľa síl. Nie je jednoduché šprintovať po takom ťažkom teréne. V nedeľu proti Bohemke chceme potvrdiť výkon s Bröndby, najlepšie s tromi bodmi. Potom bude čas na oslavu," uviedol Hancko.

Viac o téme: Sparta Praha Pavel Vrba Glasgow Rangers Lukáš Haraslín Brondby Kodaň Kristýna Plíšková Dávid Hancko
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/davidhancko; VIDEO: Instagram/sparticka_fans
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy