Škandál so žrebom vyostril napäté vzťahy medzi Realom a UEFA: Padali slová ako podvod a hanba!

Osemfinálový žreb Ligy majstrovOsemfinálový žreb Ligy majstrov Zdroj: Profimedia

MADRID - Vedenie španielskeho futbalového klubu Real Madrid je podľa miestnych médií veľmi nahnevané z opakovania pondelňajšieho žrebu osemfinále Ligy majstrov. Ten pôvodne priradil "bielemu baletu" portugalskú Benficu Lisanon, no na druhý pokus papierovo oveľa silnejšieho súpera - Paríž Saint-Germain.

Európska futbalová únia (UEFA) označila za vinníka chyby pri prvom žrebovaní externého dodávateľa softvéru. Uznala protesty Villarrealu, Atlética Madrid a Manchestru United a žreb zopakovala. V tábore rekordného španielskeho majstra to vyvolalo vlnu nevôle a ostré reakcie, podľa denníka Marca padali v zákulisí slová ako škandál, podvod, hanba a neakceptovateľné. Jeden z riaditeľov klubu Emilio Butragueňo však pre médiá uviedol len to, že proces žrebu je "prekvapivý, poľutovaniahodný a veľmi ťažko pochopiteľný". Real zatiaľ neoznámil, či plánuje nejaké odvetné kroky.

Osemfinálový žreb Ligy majstrov Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Podľa Marcy pondelňajší škandál len vyostril už aj tak veľmi napäté vzťahy medzi Realom a UEFA, ktoré trvajú od plánovaného spustenia Superligy. Vznik súťaže najväčších európskych klubov dlhodobo presadzuje prezident klubu Florentino Pérez. Po aprílovom oznámení jej spustenia sa na dvanásť klubov z Anglicka, Talianska a Španielska spustila vlna kritiky z radov národných líg a zväzov, ďalších klubov i fanúšikov a väčšina z nich nakoniec z projektu vycúvala. Superliga mala byť priamy konkurent Lige majstrov. Okrem Realu nevystúpili z projektu len Barcelona a Juventus Turín. Informovala o tom agentúra dpa.

Viac o téme: UEFA Real Madrid Liga majstrov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy