Tragickú nehodu sledoval aj jeho mladší brat: 18-ročný hokejový reprezentant prehral boj o život

Iba 18-ročný mladík Löwen Frankfurt Niclas Kaus tragicky zahynulIba 18-ročný mladík Löwen Frankfurt Niclas Kaus tragicky zahynul Zdroj: loewen-frankfurt.de

FRANKFURT - Obrovská tragédia ranila nemecký druholigový hokejový klub Löwen Frankfurt. Iba 18-ročný nemecký talent a mládežnícky reprezentant do 20 rokov Niclas Kaus hrávajúci hlavne za dvadsiatku nemeckého celku zomrel na následky tragickej nehody. Dnes to oznámil klub na oficiálnom webe.

Talentovaný nemecký mladík nastupujúci za mladíkov druholigistu do 20 rokov nastúpil v tejto sezóne aj na jeden duel v B-tíme nemeckého druholigistu. 18. decembra v drese mladíkov Löwen Frankfurt nastúpil proti Red Devils v Bad Nauheime a to bol preňho zároveň posledný duel v živote. Zápas totiž pre talentovaného mladíka skončil tragicky, keď po tvrdom súboji so súperom a nepekným nárazom hlavou do mantinelu utrpel v 25. minúte vážne poranenia hlavy a po okamžitom prevoze do nemocnice musel byť hneď aj operovaný. Deň pred Štedrým dňom prišiel klub s tragickou správou, že následkom vážnych poranení mladý hokejista podľahol. 

Celú tragédiu na vlastné oči videl aj jeho o rok mladší brat Jannik, ktorý drámu na ľade sledoval na vlastné oči. "Strašná rana osudu pre rodinu a celý ľadový hokej. Naše myšlienky sú silno spojené s rodinou Kausovcov," uviedol zdrvený tréner Löwenu Stefan Krämer. 

Poriadne šokovaný zostal aj športový riaditeľ mládežníckeho tímu Frankfurtu Patrick Steingraf: "Po dlhej a intenzívnej snahe lekárov a ošetrovateľov v posledných dňoch nás táto správa šokovala a priviedla do stavu hlbokého smútku. Naše myšlienky a modlitby sú s rodinou zosnulého a chceme im pomôcť, ako najlepšie vieme. A pozastavujeme súťažnú činnosť až do odvolania."

Tragická udalosť otriasla nemeckým hokejom, kondolencie prostredníctvom sociálnych sieti vyjadrili viacerí poprední hráči DEL i tréner reprezentácie Toni Söderholm. Pred vianočnými zápasmi v nemeckých súťažiach si Kausovu pamiatku uctia minútou ticha. Informovala o tom agentúra DPA.

Viac o téme: Löwen Frankfurt Niclas Kaus
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR, Športky, loewen-frankfurt

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy