VIDEO Takúto bitku ste ešte nevideli: Všetci hráči na ľade! Pästné súboje ukončilo až vypnuté osvetlenie

Bitka medzi sovietskymi a kanadskými hokejistami Bitka medzi sovietskymi a kanadskými hokejistami Zdroj: repro foto YouTube/Robert Nemec

PIEŠTANY - Koniec roka a začiatok toho nového už niekoľko desaťročí patrí hokejovým majstrovstvám sveta juniorov. Nebolo tomu inak ani v roku 1987, keď šampionát hostilo Československo. Pamätný súboj tohto turnaja sa odohral najmä v Piešťanoch, kde sa proti sebe stretli mužstvá Kanady a Sovietskeho zväzu.

Tento zápas nebol až tak výnimočný svojou hrou, ako práve pästnými súbojmi mladých hokejistov. Pred tridsiatimipiatmi rokmi sa totiž odohrala azda najpamätnejšia bitka hokejových čias. Po jednom z mnohých faulov sa bez zábran pustili do seba všetci hráči na ľade. Vyvrcholením bolo, keď sa do bitky zapojili aj ostatní hráči z lavičiek. Celý súboj ukončil až usporiadateľ, ktorý vypol v hale svetlá.

Obe mužstvá si po tomto zápase na turnaji už nezahrali. Diskvalifikovali ich. Hráči Kanady tak mohli smútiť, lebo v tejto fáze turnaja už mali isté bronzové medialy. Majstri sveta v tomto roku sa tak stali hráči Fínska. Na druhom mieste skončilo domáce Československo, tretie miesto nakoniec zobrali Švédi. 

Viac o téme: Kanada SSSR
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy