Aubameyang už mal negatívny test: Stihol už aj absolvovať tréning s reprezentáciou

Pierre-Emerick AubameyangPierre-Emerick Aubameyang Zdroj: TASR/AP Photo/Francois Walschaerts

YAOUNDÉ - Gabonský futbalista Pierre-Emerick Aubameyang vo štvrtok po negatívnom teste na koronavírus trénoval s národným tímom na Africkom pohári národov (APN). Mužstvo čaká po víťazstve 1:0 nad Komorami v piatok ďalší zápas C-skupiny proti Ghane (20.00), v izolácii je však tréner Patrice Neveu. Aubameyang mal pozitívny test minulý týždeň po príchode do Kamerunu.

Aubameyang mal pozitívny test minulý týždeň po príchode do Kamerunu. Účinkovanie Gabonu na tohtoročnom turnaji sprevádzajú komplikácie. Vláda afrického štátu musela podľa informácií agentúry AFP najskôr riešiť spor o finančných prémiách medzi hráčmi a národnou federáciou, ktorú neskôr napomenula Africká futbalová konfederácia (CAF) za zmenu hotela v Yaoundé. Okrem toho nemal tím v pondelkovom stretnutí pre Covid-19 k dispozícii ani Maria Leminu.

Tridsaťdvaročný Aubameyang má problémy aj na klubovej úrovni. Jeho Arsenal ho pred mesiacom zbavil kapitánstva pre nedodržiavanie disciplíny a v štrnástich zápasoch anglickej Premier League má v tejto sezóne na konte len štyri góly. Minulý rok pritom s "Gunners" podpísal trojročný kontrakt a v súčasnosti je najdrahší hráč klubu.

Viac o téme: Pierre-Emerick Aubameyang
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy