Odvetu s Baranmi už Nitra zvládla, strelec gólu Buček: Zaslúžili sme si vyhrať

Samuel Buček sa raduje z góluSamuel Buček sa raduje z gólu Zdroj: HK Nitra

BANSKÁ BYSTRICA – Hokejisti Nitry vyhrali v piatkovom 29. kole Tipos extraligy na ľade Banskej Bystrice 2:1 a oplatili tak súperovi prehru z utorka na domácom ľade 2:5. Obe mužstvá sa stretli v priebehu štyroch dní druhýkrát po sebe, keďže pod Zoborom išlo o dohrávku 18. kola. Pod Urpínom sa však už hralo s divákmi, na štadión ich mohlo prísť 741 a vytvorili i v takom počte skvelú atmosféru.

"Konečne sa na štadión dostalo aspoň pár ľudí. Vytvorili skvelú kulisu. Škoda, že sme ich nepotešili výhrou, ale verím, že v nedeľu zvíťazíme. Pozrieme si video z tohto zápasu, poučíme sa z neho a určite sa budeme snažiť vyvarovať chýb. Musíme sa viac tlačiť do bránky, strieľať a dávať góly," vravel po prehre banskobystrický útočník Alex Tamáši.

K hre svojho tímu poznamenal: "Odohrali sme dobrý zápas. Až na druhú tretinu, v ktorej sme neboli koncentrovaní, neplnil sme v nej dobre náš systém. Inak si myslím, že sme vytvárali tlak na ich brankára."

Hra priamočiaro dopredu

Piatkový duel medzi dlhoročnými rivalmi rozhodol nitriansky útočník Samuel Buček. Presadil sa v presilovke v šestnástej minúte. Potom už brankár Weninger zatiahol roletu a rovnako tak i na opačnej strane O´Connor. "Od začiatku sme k tomuto zápasu pristúpili inak, než tomu bolo v utorok doma. Mňa teší gól po zohratom signáli v presilovke. Aďo Holešinský vie prestrčiť puk. Ja som sa snažil iba dobre zakončiť. Zaslúžili sme si dnes vyhrať, pretože sme bojovali celých 60 minút, jeden za druhého, zodpovedne, čo predtým nebolo. Hrali sme totiž rozlietane a robili hlúpe individuálne chyby. To sme teraz odstránili a výborným kompaktným výkonom sme získali tri body. Kľúčové bolo, že sme hrali priamočiaro dopredu, zbytočne sme sa nevracali s pukom a nestrácali ho v strednom pásme. Tým pádom sme eliminovali Banskobystričanom protiútoky, ktoré majú výborné a práve z nich nám dali u nás doma góly. Som rád, že sme to zvládli a pristúpili k duelu tak, ako sa má," opísal priebeh víťazného zápasu.

Chvála na adresu fanúšikov

Buček nešetril chválou ani na adresu banskobystrických divákov: "Boli výborní. Po pravde, keď si pamätáme play-off, ako sme v Banskej Bystrici hrali, bola tu vždy skvelá atmosféra. Som rád, že sa diváci vrátili na štadión. Bolo to o inom, emócie u každého z nás pracovali. Bolo super zahrať si pred takouto kulisou. Ľudia boli úžasní."

V banskobystrickom drese sa predstavila už aj nová posila. Obranca Matej Bača prišiel pod Urpín z Michaloviec a netajil úvodné dojmy z premiéry v novom tíme: "Som smutný, že sme prehrali. Bol to vyrovnaný boj. Hralo sa až do poslednej sekundy. Možno stačila jedna dobrá strela a dopadlo by to inak. Oba tímy dnes dobre bránili a hrali jednoducho. Bojovalo sa o každý puk, veľa šancí teda nebolo, skoro žiadne tutovky. Zápas bol veľmi vyrovnaný. Ja som s mužstvom iba druhý deň, je tu aj nový tréner, takže sa trošku zmenila atmosféra. Každý chalan v kabíne sa chce novému trénerovi ukázať. Bojuje o každý centimeter ľadu, čo je len a len dobré. Musíme to využiť, získať nejaké body a stúpať v tabuľke."

Viac o téme: HK Nitra HC 05 Banská Bystrica Samuel Buček
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy