VIDEO Vytočený Shapovalov po prehre s Nadalom penil: Pomáhate Rafovi, ste skorumpovaní!

Rafael Nadal postúpil po päťsetovej dráme s Denisom Shapovalovom do semifinále Australian OpenRafael Nadal postúpil po päťsetovej dráme s Denisom Shapovalovom do semifinále Australian Open Zdroj: SITA/AP/Simon Baker

MELBOURNE - Kanadský tenista Denis Shapovalov kritizoval po štvrťfinálovej prehre na Australian Open s Rafaelom Nadalom rozhodcov, ktorí podľa neho španielskej hviezde nadržiavajú. Už počas zápasu sa opakovane hádal s hlavným rozhodcom Carlosom Bernardesom, dožadoval sa napomenutia pre súpera za zdržiavanie hry medzi podaniami a kričal, že sú všetci rozhodcovia skorumpovaní.

Shapovalov podľahol dvadsaťnásobnému grandslamovému šampiónovi, ktorého od záveru tretieho setu trápili zdravotné problémy, po viac ako štyroch hodinách 3:6, 4:6, 6:4, 6:3 a 3:6. "Je to hrozne frustrujúce. Človek má pocit, že nehrá len proti súperovi, ale aj proti rozhodcovi," vyhlásil dvadsaťdvaročný Kanaďan.

Za obvinenie z korupcie sa síce po zápase na tlačovej konferencii ospravedlnil, trvá však na tom, že sa Nadalovi dostalo zvláštneho zaobchádzania. "Zle som sa vyjadril, keď som povedal, že je skorumpovaný. Bolo to v emóciách, ale inak si stojím za svojím. Myslím, že nie je fér, koľko toho Rafovi prejde," vyhlásil.

Nadal začal mať problémy v závere tretieho setu. Niekoľkokrát si potom na kurt nechal zavolať lekára a zdalo sa, že sa sťažuje na žalúdočné problémy. Shapovalovovi sa navyše nepáčilo ani to, ako dlho bol Španiel preč pri odchode na toaletu pred piatym setom.

Rodák z Malorky, ktorý v Melbourne ďalej útočí na zisk rekordného 21. grandslamového titulu, ale podľa svojich slov žiadne úľavy od rozhodcov nemal. "Nikdy som nemal pocit, že by som bol na kurte zvýhodňovaný. V tomto sa Denis mýli," vyhlásil tridsaťpäťročný Nadal. "Myslím, že mu neskôr dôjde, že človek potrebuje trochu času, keď sa musí celý prezliecť," dodal.

Viac o téme: Rafael Nadal Australian Open Denis Shapovalov Carlos Bernardes