Štvrťfinále bez našej účasti: Trojica Sloveniek nepostúpila z kvalifikácie šprintu

Na snímke slovenská bežkyňa na lyžiach Alena Procházková počas kvalifikácie šprintu voľnou technikou žien v stredisku Čang-ťia-kchou na ZOH 2022 v PekinguNa snímke slovenská bežkyňa na lyžiach Alena Procházková počas kvalifikácie šprintu voľnou technikou žien v stredisku Čang-ťia-kchou na ZOH 2022 v Pekingu Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

PEKING - Slovenské bežkyne na lyžiach Barbora Klementová, Alena Procházková a Kristína Sivoková nepostúpili na ZOH v Pekingu z utorkovej kvalifikácie šprintu voľne do štvrťfinále.

Klementová obsadila na 1,5 km trati v Čang-ťia-kchou 57. miesto s mankom 25,84 sekundy na najrýchlejšiu Švédku Jonnu Sundlingovú, na prienik do elitnej tridsiatky jej chýbalo 10,74 s. Procházková vo svojom piatom štarte na ZOH skončila na 63. priečke (+27,81 s) v konkurencii 90 štartujúcich.

Sivoková pri svojej olympijskej premiére zaostala za najlepšími výraznejšie. V cieli stratila na najlepšiu 37,22 sekundy a obsadila 72. pozíciu.

Kläbo tretí v kvalifikácii

Medzi mužmi bol v kvalifikácii najrýchlejší Francúz Lucas Chavanat (2:45,03 min), Sergej Usťugov reprezentujúci Ruský olympijský výbor za ním zaostal 1,48 s. Jeho krajan Alexander Boľšunov sa rozhodol v šprinte neštartovať. Víťaz nedeľného skiatlonu dôvod neuviedol, nie sú však za tým zdravotné problémy, informovala agentúra TASS.

Johannes Hösflot Klaebo, víťaz šprintu klasickou technikou z Pjongčangu a najväčší favorit v štartovej listine, postúpil do vyraďovačky z 3. priečky. Na Chavanata mal manko 1,71 s.

Viac o téme: Alena Procházková Peking Olympiáda Barbora Klementová Johannes Hösflot Kläebo ZOH 2022 Alexander Bolšunov Jonna Sundlingová Kristína Sivoková Lucas Chavanat