Ukážkový debut pod piatimi kruhmi: Juraj Slafkovský sa zapísal do histórie!

Slovenskí hokejisti Juraj Slafkovský a Miloš Roman sa tešia z gólu v zápase proti Fínsku na ZOH 2022Slovenskí hokejisti Juraj Slafkovský a Miloš Roman sa tešia z gólu v zápase proti Fínsku na ZOH 2022 Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

PEKING - Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský sa stal najmladším strelcom na turnajoch ZOH od roku 1984. Gól v zápase proti Fínsku vsietil vo veku 17 rokov, 10 mesiacov a 11 dní. Zároveň sa stal najmladším strelcom Slovenska na zimnej olympiáde.

Slafkovský skóroval už v 6. minúte svojho prvého zápasu na ZOH, keď spred bránkového priestoru prekonal Harriho Säteriho. Olympijský turnaj mal mladšieho strelca naposledy v roku 1984 v Sarajeve, keď skóroval útočník USA Ed Olczyk.

Slafkovský gólom odštartoval nielen svoju prvú olympiádu, ale aj reprezentačné pôsobenie medzi mužmi. V premiére v najcennejšom drese 21. apríla 2021 rozhodol v predĺžení o víťazstve Slovenska nad Lotyšskom 1:0.

Viac o téme: Slovensko Fínsko ZOH 2022 Juraj Slafkovský