VIDEO Kane v bláznivom dueli ukončil brilantnú sériu City: Penalta proti nám bola srdcervúca!

Harry Kane a jeho gólové oslavyHarry Kane a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Jon Super

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City si v sobotu skomplikovali cestu za titulom v anglickej Premier League. V zápase 26. kola prehrali na domácom trávniku s Tottenhamom 2:3. O rozhodujúci zásah sa v 95. minúte postaral Harry Kane a ukončil úradujúcemu majstrovi sériu 15 duelov bez prehry.

"Kohúti" uspeli na pôde lídra, hoci v predchádzajúcich troch zápasoch nezískali ani bod. "Získať titul v tejto lige je mimoriadne ťažké. Nepotrebujeme ani prehrať, aby sme si to uvedomili. Máme však pred sebou ešte veľmi veľa zápasov. Každý z nich bude veľkou bitkou," priznal podľa AFP tréner City Pep Guardiola. Jeho tím má náskok päť bodov pred Liverpoolom, ktorý má zápas k dobru.

Tottenham prišiel v stretnutí dvakrát o náskok. Druhý gól inkasoval od Riyada Mahreza z pokutového kopu v druhej minúte nadstavenia. "V prvom rade nenávidím prehry. Bolo dôležité prísť s nejakou odpoveďou na ne. Nebolo jednoduché hrať proti City s bilanciou, akú sme mali. Toto víťazstvo nám však dodá sebavedomie," vyjadril spokojnosť tréner Antonio Conte. Jeho mužstvo sa pred nedeľnými duelmi posunulo na 7. priečku so stratou troch bodov na najväčšieho rivala Arsenal, ktorý drží poslednú priečku garantujúcu účasť v európskych súťažiach.

Gól v nadstavení Londýnčanov nezlomil a dokázali odpovedať zásluhou hlavičky svojho kanoniera. Kane sa presadil druhýkrát v zápase. "Bláznivý zápas. Tvrdo sme makali a penalta proti nám v 92. minúte bola srdcervúca. Chlapci si zaslúžia veľké uznanie. Dokázali sme si vytvoriť v závere šancu a premeniť ju. Ukázali sme, že bojujeme až do konca. Potrebujeme sa však naučiť hrať konzistentne. Dúfame, že tento moment nás nakopne a posunie vpred," zdôraznil anglický reprezentant.

Viac o téme: Pep Guardiola Antonio Conte Manchester City Tottenham Hotspur Harry Kane