Tréner Košíc si okrem nečakanej prehry odniesol aj sedem stehov: Boli lepší po celý zápas!

Na snímke odprevádzajú zo striedačky po zásahu pukom trénera HC Košice Kalle KaskinenaNa snímke odprevádzajú zo striedačky po zásahu pukom trénera HC Košice Kalle Kaskinena Zdroj: TASR/Roman Hanc

KOŠICE - Hokejisti HC Košice nenadviazali na výkon proti Popradu z nedeľňajšieho ligového zápasu a na domácom ľade podľahli Novým Zámkom 2:5. Podľa trénera "oceliarov" Kalleho Kaskinena bolo víťazstvo hostí zaslúžené. Kormideník víťazného tímu Gergely Majoross vyzdvihol tímový výkon, ktorý badal od druhej tretiny.

Košičanom k víťazstvu nepomohla ani prítomnosť bronzových olympionikov Tomáša Jurča a Juraja Slafkovského. Na tri dni staré domáce víťazstvo nad Popradom 6:0 výkonom nenadviazali, naopak, po celý zápas márne doťahovali náskok súpera. Ten sa dostal do vedenia už v 26. sekunde gólom Juraja Šišku. "Mali sme zlý štart do zápasu, hoci sme strelili rýchly gól. V prvej tretine sme mali šťastie. V druhej sme už hrali oveľa lepšie, predovšetkým sme hrali tímovo. Strelili sme dôležitý gól v presilovke a za stavu 3:0 sme sa dostali tam, kde sme chceli byť," povedal tréner HC Nové Zámky Gergely Majoross. Hostia mali za sebou približne 6-hodinovú cestu, ale na ich výkone sa to neprejavilo. Druhýkrát v sezóne zdolali "oceliarov" a pripomenuli si triumf nad týmto súperom z predkola play off minulej sezóny 2020/2021.

Tréner HC Nové Zámky Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/Roman Hanc

Podľa oficiálneho zápisu Košičania prestrieľali súpera 41:33, ale v zlomových momentoch nedokázali skórovať. "Gratulujem Novozámčanom k víťazstvu. Zaslúžili si ho, boli lepší po celý zápas. Veril som v pozitívnu energiu po víťazstve nad Popradom, no bola to moja chyba. Ak sa sústredíte aspoň na 95 percent, tak musíte vyhrať. Nie je to o tom, že by sme nemali šťastie, to nie je výhovorka," povedal tréner košického tímu Kaskinen, ktorý si zo zápasu odniesol sedem stehov po tom, čo ho v prvej tretine zasiahol vystrelený puk. Novozámčanov podržala defenzíva na čele s brankárom Danom Bakalom a tím spečatil víťazstvo gólom do prázdnej bránky. "Záver zápasu bol už iba o tom, aby sme ubránili skóre. Hrali sme naozaj múdro a s naším výkonom som spokojný," poznamenal Majoross, pre ktorého zverencov to bolo siedme víťazstvo na klzisku súperov.

Viac o téme: HC Košice HC Nové Zámky Gergely Majoross Kalle Kaskinen