VIDEO Ronaldov návrat do Madridu v Lige majstrov: United od prehry zachránil striedajúci mladík

Cristiano Ronaldo a Stefan SavićCristiano Ronaldo a Stefan Savić Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Atlética Madrid remizovali v úvodnom zápase osemfinále Ligy majstrov 2021/2022 doma s Manchestrom United 1:1. Na gól domáceho Joaa Felixa odpovedal desať minút pred koncom striedajúci švédsky mladík Anthony Elanga.

Atlético odštartovalo súboj s United aktívne a už v 7. minúte sa dočkalo prvého gólu. Loptu z rohového kopu síce Lindelöf odvrátil mimo šestnástku, no lopty sa na ľavej strane zmocnil Lodi a naservíroval parádny center do šestnástky. Tam číhal nepokrytý Joao Felix, ktorý hlavičkou s pomocou žrde bránky otvoril skóre - 1:0. Hostia dali o sebe výraznejšie vedieť až po štvrťhodine hry, keď sa Rashford dostal cez dvoch hráčov, Ronaldo pripravil loptu pre Fernandesa, ale jeho pokus zblokoval Savič. Manchester sa do nebezpečných priestorov pred bránkou súpera dostával sporadicky a tak si Atlético tesný polčasový náskok bez väčších ťažkostí ustrážilo. Hostia v prvej časti ani raz netrafili do priestoru bránky.

Cristiano Ronaldo Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

Pokus Joaa Felixa na začiatku druhého dejstva zblokoval kapitán hostí Maguire, na druhej strane v 55. minúte Pogba našiel centrom na ľavej strane pokutového územia Bruna Fernandesa, jeho strele ale znemožnil nájsť cieľ Savič. "Červení diabli" sa snažili viac tlačiť na polovicu súpera, z veľkej diaľky to skúsil Rashford, no lopta skončila ďaleko od bránky Atletica. Kouč Rangnick sa snažil oživiť hru United trojnásobným striedaním v 67. minúte, no kľúčovú zmenu priniesol až príchod švédskeho krídelníka Elangu štvrťhodinu pred koncom. Mladík dostal o päť minút neskôr prienikovú prihrávku od Bruna Fernandesa a prvou strelou United medzi tri žrde vyrovnal na konečných 1:1. Bol to zároveň jubilejný 500. gól manchesterského klubu v najprestížnejšej klubovej súťaži. Griezmann mohol v 87. minúte rozhodnúť o triumfe Atlética, jeho strelu však zastavilo brvno.

Atlético Madrid - Manchester United 1:1 (1:0)
Góly: 7. Joao Felix - 80. Elanga. Rozhodoval: Hategan (Rum.), ŽK: Herrera, Reinildo, Llorente, Gimenez - Shaw, Lindelöf, Rashford, Fred, Telles

Atlético: Oblak - Vrsaljko, Savič, Gimenez, Reinildo - Marcos Llorente, Kondogbia, Herrera, Lodi (76. Lemar) - Correa, Joao Felix (76. Griezmann)

United: De Gea - Lindelöf (66. Wan-Bissaka), Varane, Maguire, Shaw (67. Telles) - Fred, Pogba (66. Matič) - Rashford (75. Elanga), Bruno Fernandes, Sancho (82. Lingard) - Ronaldo

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United Atlético Madrid CF Anthony Elanga