Vabank poslal Slovan do predĺženia, Nové Zámky vyplieskali Košičanov!

Vľavo v popredí Milan Kytnár (Slovan) po strelení góluVľavo v popredí Milan Kytnár (Slovan) po strelení gólu Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili v 41. kole Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 5:4 po predĺžení a nájazdovom rozstrele.

HC ´05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 5:4 pp a sn (2:2, 2:0, 0:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 8. Urbánek (Bačík, Šoltés), 17. Michaud (Melcher, Bubela), 32. Urbánek (Weninger), 39. Urbánek (Šoltés, Björkung), 65. Šoltés (rozh. sam. nájazd) – 3. Rapuzzi (Sersen, Haščák), 3. Takáč, 53. Rapuzzi (Haščák, Golian), 60. Jääskeläinen. Rozhodovali: Adamec, T. Orolin – Kacej, Beniač , vylúčení na 2.min: 5:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 744 divákov

Banská Bystrica: Weninger - Cardwell, Bačik, Björkung, Ďatelinka, Kostromitin, Crevier-Morin, Matej Bača – Urbánek, Berger, Šoltés – Michaud, Bubela, Melcher – Vašaš, Tamáši, Kabáč - K. Jendroľ, Paukovček, G. Gabor

Bratislava: Windsor – D. Gachulinec, Golian, J. Valach, Beňo, Breton, Sersen, Maier – Haščák, Rapuzzi, Zigo – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Fominych, Kytnár, Yogan – Belluš, Preisinger, Šotek

Úvod stretnutia vyšiel Slovanistom ideálne. V tretej minúte išli do dvojgólového vedenia, keď si najprv Rapuzzi potiahol puk do voľnejšieho priestoru a zakončil do vzdialenejšieho horného rohu bránky a pätnásť sekúnd na to Bystričanov zradil zlý odraz od mantinelu, k puku sa dostal Takáč a z ľavého krídla trafil po ľade pomedzi Weningerove betóny – 0:2. Kouč ´baranov´ musel siahnuť po oddychovom čase a ten zabral. Jeho zverenci následne ubránili presilovku súpera a udreli v ôsmej minúte. Peknú individuálnu akciu predviedol Urbánek, preštrikoval sa od mantinelu pomedzi Ziga a Bretona a predviedol i presnú koncovku ľavého horného rohu Windsorovej svätyne. Domáci potom nevyužili presilovku a po nej mohli pykať. Haščák v dobrej šanci poriadne preveril gólmana HC ´05. V sedemnástej minúte sa napokon Banskobystričanom podarilo zmazať dvojgólové manko. Bubela s Melcherom vyhrali puk pre Michauda, ktorý z uhla strelou švihom nad lapačku brankára vyrovnal na 2:2.

V strednom dejstve sa presadili iba hokejisti spod Urpína. Ako prvý to skúšal kapitán Ďatelinka z prvej spomedzi kruhov, minul ľavú žŕdku. Domáci následne nevyužili dve presilovky, hostia hrozili z brejkov. Gól napokon strelil aktívny Urbánek v 32. minúte. Spracoval si puk na útočnej modrej čiare, rútil sa sám na bránku, naznačil sťahovačku, no nakoniec puk nechal za sebou a podvihol ho ponad Windsorov betón – 3:2. Bratislavčania mohli vyrovnať v početnej výhode, ale šance si vypracovali až po jej skončení. Harris si vymenil puk s Takáčom, najprv zakončoval Takáč, po ňom aj Harris dorážal, ale obaja stav nemenili. A tak prišiel trest. V závere tretiny sa znovu presadil Urbánek, ktorý dosiahol proti svojmu bývalému klubu hetrik. Vystrelil od mantinelu a puk nešťastne za chrbát Windsora tečoval Rapuzzi - 4:2.

V tretej tretine hrali Banskobystričania v pohode, vytvárali si tlak i dobré možnosti, na opačnej strane sa bratislavskí hokejisti nevedeli dostať do šancí, a to ani počas presilovky. Napriek tomu dosiahli kontaktný gól v 53. minúte. Rapuzzi si puk narazil s Haščákom, potom spomedzi kruhov mieril do Weningera, bol i naďalej dôrazný, išiel do dorážky a to sa mu vyplatilo. Dostal puk do siete a znážil na 4:3. Záver bol teda dramatický, šancu mal najmä Jääskeläinen, ktorý z veľkého uhla netrafil odkrytú svätyňu Weningera. Hostia hrali aj v šestici bez brankára a dokázali sa napokon presadiť. Po Valachovom nahodení vznikla veľká skrumáž pred domácou bránkou a Jääskeläinen napokon dotlačil puk tridsať sekúnd pred klaksónom za čiaru – 4:4. V predĺžení Slovan nevyužil 34 sekundovú presilovku štyroch proti trom, takže rozuzlenie museli priniesť až samostatné nájazdy. V nich bol úspešný iba Šoltés v druhej sérii, ktorý zariadil Banskej Bystrici dva body.

Nájazdová dráma aj v Michalovciach

Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v 41. kole na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Rozhodujúci premenil Lukáš Handlovský.

HK Dukla Ingema Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 pp a sn (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 34. Buc (Macejko, Galbavý), 35. Erkinjuntti (Suja) - 16. Šiksatdarov (Hovorka), 17. Mezovský (Michalík). Rozhodovali: Jobbágy, Kalina - Stanzel, Ordzovenský, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 2:0.

Michalovce: Vošvrda - Doherty, Ross, Pavlin, Macejko, Bokroš, Mihálik, Stripai, Luža - Cameranesi, Suja, Regenda - Faith, Galamboš, Keränen - Kukuča, Buc, Przygodzki - Galbavý, Erkinjuntti, Gajdoš

Liptovský Mikuláš: Kozel - Ventelä, Cebák, Varttinen, Kurali, Salija, Mezovský, Dunčko, Pavúk - Kriška, Hovorka, Šikšatdarov - Handlovský, Elo, Paločko - Haluška, Uhrík, Michalík - Obdržálek, Babka, Ďurina - Dunčko

Liptáci prišli do Michaloviec s cieľom nadviazať na cenné víťazstvo z ľadu Slovana Bratislava. Zápas začali sľubnou strelou Michalíka, s ktorou si brankár Vošvrda potvrdil a v 5. minúte neotvoril skóre ani domáci Przygodzki. Počas presilovky domácich v 7. minúte sa do šancí dostali oba tímy, ale brankári boli pozorní. V početnej výhode Liptákov v 16. minúte sa už skóre zmenilo, keď Šikšatdarovi strela bez prípravy síce nesadla ideálne, ale dostatočne prekvapila Vošvrdu - 0:1. V 17. minúte vyšiel hosťom protiútok, na konci ktorého nekrytý obranca Mezovský dorazil puk za Vošvrdu a zaznamenal prvý gól od 26. decembra 2019.

Na snímke vľavo hráč Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Roman Hanc

Hostia mali zápas sľubne rozohratý, ale v druhej časti si cestu za víťazstvom výrazne skomplikovali. V jej polovici sa ubránili 88-sekundovému oslabeniu o dvoch hráčov a následne sa dostali k presilovke. V nej však inkasovali, keď brankára Kozela prekvapila krížna strela Buca. Následne si k Erkinjunttimu prisadol aj Galbavý, Liptáci sa dostali do 68-sekundovej výhody o dvoch hráčov, no ani v nej neskórovali. Fínsky útočník sa po návrate na ľad dostal do úniku po prihrávke Suju a prekonal Kozela - 2:2.

Hosťom nevrátil náskok Šikšatdarov, ktorý nevyužil chybu súpera a snaha o gól nevyšla v 50. minúte ani Regendovi počas presilovky. Tímy si v zostávajúcom čase dali pozor na chyby v defenzíve a zápas dospel do predĺženia.

Ani v počas päťminútovej hry troch proti trom sa o víťazovi nerozhodlo. V samostatných nájazdoch boli úspešní dvaja hráči domácich a traja hostí, pričom rozhodujúci premenil Lukáš Handlovský.

Dominancia Novozámčanov

Hokejisti HC Nové Zámky triumfovali v piatkovom domácom zápase 41. kola Tipos extraligy nad HC Košice 5:0. Na jednoznačnom víťazstve mali leví podiel autor hetriku Patrik Števuliak a brankár Dan Bakala, ktorý si udržal čisté konto.

HC Nové Zámky - HC Košice 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Góly: 18. Števuliak (Ahlholm, Kozák), 31. Jackson (Roman, Afanasjev), 45. Klempa (Langkow, Jackson), 49. Števuliak (Šišovský, Knižka), 55. Števuliak (Šišovský, Knižka). Rozhodovali: Goga, Baluška - Orolin, Junek, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 952 divákov

Nové Zámky: Bakala - Hatala, Bull, Knižka, Kozák, Roman, Holenda, Ligas, Tóth - Afanasjev, Šiška, Jackson - Števuliak, Langkow, Klempa - Šišovský, Barto, Ahlholm - Mišiak, Fetkovič, Ondrušek

Košice: Riečický - Volgin, Romančík, Cibák, Saucerman, Novota, Šedivý, Jacko - Lapšanský, Slovák, Bartánus - Rogoň, Ihnačák, Pereskokov - Klhůfek, Chovan, Mrázik - Jokeľ, Havrila, Milý

Prvú vyloženú príležitosť na otvorenie skóre mali domáci, a to dokonca vo vlastnom oslabení. Šiška prihral Jacksonovi, ktorého zakončenie aj následné dorážky vychytal hosťujúci brankár Riečický. Svoju úvodnú šancu spálili aj Košičania, keď Pereskokov aj dorážajúci Jokeľ stroskotali na brankárovi Bakalovi. V 18. minúte sa už Nové Zámky ujali vedenia, Ahlholm v presilovej hre našiel Števuliaka a ten sa presadil bekhendom. Novozámčania zdvojnásobili svoj náskok krátko po polovici zápasu. Afanasjev nastrelil puk, Riečický ho iba vyrazil pred seba a o úspešnú dorážku sa postaral Jackson. Domáci definitívne ukončili nádeje hostí na bodový zisk v tretej tretine, najprv skóroval Klempa v presilovke a potom dvoma gólmi skompletizoval hetrik Števuliak.

Buček hetrikom zostrelil Prešov

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v 41. kole Tipos extraligy na ľade HC GROTTO Prešov 4:3 po predĺžení. Tromi gólmi a asistenciou sa na víťazstve hostí podieľal útočník Samuel Buček.

HC GROTTO Prešov - HK Nitra 3:4 pp (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Góly: 11. Charbonneau (Čacho), 36. Lialka (Šimun), 38. Charbonneau (Čacho) - 33. Buček (Krivošík, Buncis), 35. Buček (Buncis, Mezei), 53. Varga (Buček), 61. Buček (Holešinský). Rozhodovali: Žák, Valach - D. Konc ml., Bogdaň, vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 613 divákov.

Prešov: Petrík - F. Fekiač, Rajnoha, Turan, Jendroľ, Růžička, Lalík, Bakala - A. Nauš, Vas, Halama - Charbonneau, Čacho, Welychka - Žilka, Valent, J. Sýkora - Lialka, V. Fekiač, Šimun

Nitra: O´Connor - Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Bodák, Pupák, Vitaloš - Krivošík, Buncis, Buček - Holešinský, Rockwood, A. Sýkora - Hrnka, Bajtek, Tvrdoň - Varga, Múčka, Molnár

Domáci nastúpili s cieľom prvýkrát v sezóne zdolať Nitru a už v úvode pohrozili viacerými šancami. V 5. minúte neuspel Welychka a skóre sa nezmenilo ani po následných vylúčeniach na oboch stranách. V 9. minúte sa individuálnou akciou prezentoval Holenšinský, ale brankára domácich Petríka neprekonal. V 11. minúte sa Charbonneau dostal k strele spoza obrancu, na ktorú brankár O´Connor nedosiahol - 1:0. Domácich gól naštartoval k ešte väčšej ofenzívnej aktivite. Do konca prvej tretiny si vytvorili viacero nádejných gólových príležitostí, ale O´Connora v nej už neprekonali.

Prešovčania sa v úvode druhej časti ubránili dvom oslabeniam, no v 33. minúte inkasovali. Po kombinácii hostí so zakončením Bučeka bolo 1:1. Aj ďalšie striedanie elitnej nitrianskej formácie prinieslo gól, keď opäť Buček prekonal Petríka a dosiahol už svoj 35. gól v sezóne - 1:2. Hosťom vydržal tesný náskok iba 62 sekúnd. Po akcii a zakončení Šimuna sa k puku dostal Lialka a vyrovnal - 2:2. Gólovo úrodný úsek uzavrel v 38. minúte domáci Charbonneau, ktorý skóroval po protiútoku s Čachom - 3:2.

Domáci ubránili tesný náskok v oslabení v 47. minúte, ale v 52. už hostia skórovali. Po strele hostí sa puk odrazil k Vargovi, ktorý pohotovo vyrovnal - 3:3. Práve strelec vyrovnávajúceho gólu v závere 3. tretiny oslabil svoj tím.

Prešovčania si časť presilovky preniesli aj do predĺženia, no nevyužili ju. Naopak, Buček si vymenil puk s Holešinským, dostal sa až pred Petríka a víťazným gólom zavŕšil svoj hetrik.

Zvolen vydoloval tesnú výhru

Hokejisti HK Poprad prehrali v 41. kole Tipos extraligy s HKM Zvolen 2:3.

HK Poprad - HKM Zvolen 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 8. Arniel (Demo, Livingston), 39. Mlynarovič (D. Bondra, Valluš) - 18. Chlepčok (Meliško), 25. Csányi (Roy), 58. Kotvan. Rozhodcovia: Smrek, Korba – Šefčík, Gegáň, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Petráš (Poprad) a Jedlička (Zvolen) 5+DKZ za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 803 divákov

Poprad: Valluš (25. - 27. Tomek) - Brejčák, Drgoň, Ulrych, Demo, Rymsha, Hudec, Šeliga - Livingston, Arniel, Ully - Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - Vandas, Matej Paločko, Valigura - N. Bondra, Petráš, Sokoli.

Zvolen: Trenčan - Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Meliško, Kubka, Sládok, Brumerčík - Jedlička, Viedenský, Puliš - Leskinen, Krieger, Osterberg - Csányi, Mikúš, Saracino - Török, Marcinek, Chlepčok.

Popradčania na svojom ľade privítali aktuálneho lídra súťaže zo Zvolena. Do vedenia šli domáci v 8. minúte, kedy sa pred bránkoviskom Trenčana najlepšie zorientoval Arniel a z dorážky pohodlne poslal puk do siete Zvolena - 1:0. Hostia vyrovnali v 18. minúte po akcii svojho štvrtého útoku, strelcom bol Chlepčok.

Po návrate z prvej prestávky sa do seba pustila dvojica Petráš a Jedliča, za čo si od rozhodcov obaja vyslúžili predčasný odchod pod sprchy. Potýčka viac pomohla hosťujúcemu celku. V 25. minúte naklonil misky váh na stranu "rytierov" po peknej kombinačnej akcii Csányi, ktorý na ľad naskočil z trestnej lavice. V tej istej minúte sa hostia presadili ešte raz, od modrej čiary poslal puk do siete Sládok. Tretí gól hostí vyhnal na striedačku brankára Popradu Valluša, v tom ale popradská lavička reklamovala u rozhodcov gólovú situáciu hostí. Po konzultácii s videorozhodcom napokon tretí gól Zvolena uznaný nebol. Valluš sa tak predsalen do bránky vrátil, ale kvôli jeho pohybu smerom na vlastnú striedačku musel až do prerušenia hry medzi tri žrde nastúpiť jeho náhradník Tomek. Popradčania vyrovnali krátko pred koncom druhej tretiny. V presilovke sa presadil strelou z medzikružia Mlynarovič - 2:2.

Na začiatku tretej tretiny hrali "kamzíci" ďalšiu presilovku, ktorú si preniesli ešte z prostrednej časti hry. Zahrali ju ale katastrofálne. Hosťujúci hráči sa v nej dokonca dostali do prečíslenia 3 na 1, ktoré ale kombinačne nezvládli. Remízový zápas napokon strhli na svoju stranu Zvolenčania tri minúty pred koncom riadnej hracej doby. Prvú strelu Kotvana síce zblokoval Mlynarovič, ale následná opakovaná strela už skončila v hornej časti Vallušovej bránky - 2:3. Domáci to ešte skúšali v závere aj hrou v šestici, vyrovnať ale nedokázali.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HC ´05 Banská Bystrica