VIDEO Formu z Pekingu si preniesli aj do Lahti: Johaugová a Niskanen s ďalším víťazstvom

Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová zvíťazila v nedeľných pretekoch Svetového pohára na 10 km klasickou technikouNórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová zvíťazila v nedeľných pretekoch Svetového pohára na 10 km klasickou technikou Zdroj: SITA/AP/Antti Yrjonen/Lehtikuva

LAHTI - Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová zvíťazila v nedeľných pretekoch Svetového pohára na 10 km klasickou technikou. Vo fínskom Lahti zdolala o 1,2 sekundy Nataliu Neprjajevovú z Ruska, tretie miesto obsadila Fínka Krista Pärmäkoskiová s mankom 16,5 s. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Neprjajevová zostala na čele celkového poradia SP. Johaugová, ktorá na ZOH 2022 v Pekingu získala tri zlaté medaily, vedie hodnotenie prestížneho seriálu v dlhých behoch.

Triumf Niskanena

Domáci bežec na lyžiach Iivo Niskanen zvíťazil v nedeľných pretekoch Svetového pohára na 15 km klasickou technikou s intervalovým štartom vo fínskom Lahti. O 17,6 sekundy predstihol Nóra Johannesa Hösflota Kläba, tretiu priečku obsadil Švéd William Poromaa, ktorý zaostal o 18,0 s.

Kläbo zostal s výrazným náskokom na čele celkového poradia SP. Hodnotenie prestížneho seriálu v dlhých behoch naďalej vedie Alexander Boľšunov z Ruska, ale po piatom mieste už iba o päť bodov pred nórskym rivalom.

Výsledky pretekov SP na 15 km klasicky v Lahti: 1. Iivo Niskanen (Fín.) 33:06,5 min, 2. Johannes Hösflot Kläbo (Nór.) +17,6 s, 3. William Poromaa (Švéd.) +18,0, 4. Alexej Červotkin +22,0, 5. Alexander Boľšunov (obaja Rus.) +24,4, 6. Martin Löwström Nyenget (Nór.) +34,9, 7. Iľja Semikov (Rus.) +46,1, 8. Didrik Tönseth +54,1, 9. Harald Östberg Amundsen (obaja Nór.) +56,9, 10. Ristomatti Hakola (Fín.) +1:01,4 min

Celkové poradie SP (po 16 súťažiach): 1. Kläbo 1375 bodov, 2. Boľšunov 878, 3. Niskanen 585, 4. Erik Valnes 559, 5. Paal Golberg (obaja Nór.) 489, 6. Ivan Jakimuškin (Rus.) 459

Poradie v dlhých behoch (10): 1. Boľšunov 418, 2. Kläbo 413, 3. Niskanen 334, 4. Červotkin 307, 5. Jakimuškin 270, 6. Simen Hegstad Krüger (Nór.) 238

Výsledky pretekov SP na 10 km klasicky v Lahti: 1. Therese Johaugová (Nór.) 24:28,4 min, 2. Natalia Neprjajevová (Rus.) +1,2 s, 3. Krista Pärmäkoskiová +16,5, 4. Kerttu Niskanenová (obe Fín.) +37,7, 5. Jonna Sundlingová +40,7, 6. Ebba Anderssonová (obe Švéd.) +57,2, 7. Katharina Hennigová (Nem.) +59,9, 8. Rosie Brennanová (USA) +1:02,8 min, 9. Moa Olssonová +1:11,0, 10. Emma Ribomová (obe Švéd.) +1:11,8

Celkové poradie SP (po 16 súťažiach): 1. Neprjajevová 973 bodov, 2. Jessie Digginsová (USA) 695, 3. Anderssonová 688, 4. Heidi Wengová (Nór.) 598, 5. Pärmäkoskiová 580, 6. Maja Dahlqvistová (Švéd.) 529

Poradie v dlhých behoch (10): 1. Johaugová 475 bodov, 2. Frida Karlssonová (Švéd.) 458, 3. Anderssonová 368, 4. Neprjajevová 365, 5. Wengová 340, 6. Pärmäkoskiová 303

Viac o téme: Therese Johaugová Lahti Iivo Niskanen Krista Pärmäkoskiová Natalia Neprjajevová Johannes Hösflot Kläbo William Poromaa