VIDEO Parádna trojsetová bitka: Turnaj v Santiagu vyhral Martínez a má prvý titul

Španielsky tenista Pedro Martínez sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP v čilskom SantiaguŠpanielsky tenista Pedro Martínez sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP v čilskom Santiagu Zdroj: Profimedia

SANTIAGO - Španielsky tenista Pedro Martínez získal na turnaji v Santiagu de Chile prvý titul v kariére. Vo finále porazil Argentínčana Sebastiána Báeza 4:6, 6:4, 6:4 za dve hodiny a 44 minút.

Martínez uspel vo finále ATP na druhý pokus. Vlani v júli prehral v súboji o titul na antuke v Kitzbüheli s Nórom Casperom Ruudom. Vo svetovom rebríčku poskočil o 22 miest na 50. priečku, čím si vylepšil doterajšie maximum.

Dvadsaťštyriročný Španiel je tretím hráčom, ktorý si tento rok pripísal premiérový titul na ATP Tour. V Adelaide uspel Austrálčan Thanasi Kokkinakis a v Montpellier Alexander Bublik z Kazachstanu.