Slovan nedal v derby šancu Trenčínu, na Spiši sa radovali až po nájazdoch

Gólová radosť hráčov Slovana BratislavaGólová radosť hráčov Slovana Bratislava Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

BRATISLAVA - Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v dohrávke 34. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Trenčín 4:0. V bránke hostí debutoval Kanaďan Anthony Peters, ktorý si pripísal čisté konto. Slovanisti zdolali Trenčín aj v piatom vzájomnom zápase v prebiehajúcej sezóne 2021/2022.

HK Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Góly: 22. Jääskeläinen (Takáč, Sersen), 23. Zigo (Fominych, Maier), 36. Haščák (Valach, Yogan), 59. Sersen (Peters). Rozhodovali: Kalina, Korba - Bogdaň, Tvrdoň, vylúčení: 6:9 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 2820 divákov.

Trenčín: Valent - Lemcke, Kudla, Chovan, Žiak, Martiška, Starosta, Nemčík - Berisha, Mahbod, Minárik - Tybor, M. Valach, Duda - Hudec, Sojčík, Honzek - Krajčovič, Rehuš, J. Švec
Slovan: Peters - MacKenzie, Golian, J. Valach, Maier, Gachulinec, Sersen - Haščák, Rapuzzi, Yogan - Jääskeläinen, Harris, Takáč - Fominych, Kytnár, Zigo - Belluš, Preisinger, Sukeľ - Šotek

Na snímke zľava trénerská Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Lepší štart do zápasu mohli mať hostia, ale Preisinger v 3. minúte neuspel s dorážkou Bellušovej strely. Trenčania sa dostali do sľubnej šance v 10. minúte, no Tyborovi ušiel puk v snahe o blafák. V 12. minúte sa Slovanisti dostali k presilovke, počas ktorej brankár Valent zmaril gólovú príležitosť Rapuzziho.

Na snímke zľava Daniel Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Slovanisti vykročili za víťazstvom vydareným úvodom druhej časti. V 22. minúte prešla v obrannom pásme prihrávka Takáča na nepokrytého Jääskeläinena, ktorý zblízka otvoril skóre - 0:1. O 30 sekúnd sa po zaváhaní domácej defenzívy dostal k puku Zigo a jeho bekhendový pokus prešiel za Valenta - 0:2. V 28. minúte mohol byť náskok hostí už trojgólový, ale MacKenzieho šancu po prečíslení zmaril Valent. Následne pribudlo vylúčených a "belasí" v presilovke zvýšili náskok. Haščák dostal puk do obľúbenej streleckej pozície a dosiahol svoj 22. gól v sezóne - 0:3.

Na snímke zľava brankár Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Aj tretia časť ponúkla viacero vylúčených, šance Berishu, Takáča či Goliana sa však gólom neskončili. Trenčania sa v 57. minúte dostali k presilovke, nakrátko ju podporili stiahnutím brankára Valenta, do tlaku sa dostali aj po vylúčení J. Valacha, ale neskórovali. Naopak, brankár Peters posunul puk Sersenovi, ktorý bekhendom poslal puk takmer cez celé ihrisko do prázdnej trenčianskej bránky - 0:4.

Spišiaci triumfovali až po nájazdoch

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v dohrávke 35. kola Tipos extraligy na ľade HC GROTTO Prešov 1:0 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Rozhodujúci premenil fínsky útočník Hannu Kuru. Brankár Spišiakov Filip Surák dosiahol prvé čisté konto v sezóne.

HC GROTTO Prešov - HK Spišská Nová Ves 0:1 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Rozh. sam. nájazd Kuru. Rozhodovali: Žák, Valach - Knižka, Gegáň, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 658 divákov.

Prešov: Bespalov - F. Fekiač, Rajnoha, Turan, Glazkov, Růžička, Jendroľ, Bakala - Michnáč, Čacho, Welychka - A. Nauš, Vas, Lialka - Šimun, Zagrapan, Sýkora - Pulščák, V. Fekiač, Valent
Spišská Nová Ves: Surák - Malina, Atwal, Beaudry, Romaňák, Podlipnik, Ordzovenský, Česánek - I. Novák, Salituro, Giľák - B. Rapáč, Kuru, Nieminen - Hamráček, Vrábeľ, Štrauch - Džugan, Vartovník, Tomala

Na snímke radosť hráčov Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Prvá tretina priniesla viacero gólových príležitostí na oboch stranách a dianie na ľade nenasvedčovalo, že sa na prvý gól bude čakať až do samostatných nájazdov. Brankári však boli výrazné opory svojich tímov. V prvej časti sa Surák vyznamenal pri šanci Viktora Fekiača a krátko nato Nieminen po úniku neprekonal domáceho Bespalova. Ten hosťom nedoprial radosť ani v 13. minúte, keď zamaril sľubnú šancu obrancu Česánka. V 16. minúte sa už hostia radovali, ale rozhodcovia po konzultácii s videorozhodcom neposúdili situáciu po šanci hostí ako gól.

Na snímke vľavo Viktor Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Druhá tretina priniesla tri vylúčenia, ale ani nerovnovážny počet hráčov nezmenil bezgólové skóre. Viac gólových príležitostí v nej mali domáci, ktorí Spišiakov prestrieľali 16:10, ale bez želaného efektu.

Obrany na čele s brankármi dominovali aj v tretej časti. Tímy si dávali pozor na chyby v defenzíve, k videniu bolo iba minimum prečíslení a viacero ofenzívnych akcií sa skončilo nepresnou finálnou prihrávkou alebo defenzívnym zákrokom. Domáci mohli rozhodnúť v 59. minúte, keď sa dostali k presilovke, ale Welychka nenamieril presne.

Na snímke prekonaný brankár Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Bespalov a Surák podržali svoje tímy aj v predĺžení, keď zmarili šance Hamráčka, Nauša či Atwala. Zatiaľ čo počas 65 minút hry boli brankári neprekonaní, v samostatných nájazdoch boli úspešnejší strelci. Postupne sa presadili Nauš, Hamráček, Michnáč, Kuru a Štrauch, ktorý spečatil víťazstvo hostí.

Nitra si poľahky poradila so Zvolenom

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatkovom šlágri 35. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 6:2.

HK Nitra - HKM Zvolen 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Góly: 9. Varga (Rockwood, Holešinský), 17. Varga (Holešinský), 37. Rockwood (Nemec, Holešinský), 38. Buček (Bajtek), 44. Tvrdoň (Varga, Holešinský), 49. Sýkora (Bajtek, Mezei) - 35. Krieger (Osterberg, Leskinen), 40. Krieger (Roy, Zuzin). Rozhodovali: Goga, Orolin - Synek, Ševčík, vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: Krivošík (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1800 divákov.

Nitra: Honzík – Mezei, Š. Nemec, Švarný, Raskob, Vitáloš, Bodák, Rais – Buček, Buncis, Krivošík – Tvrdoň, Bajtek, Hrnka – Holešinský, Rockwood, Varga – Molnár, A. Sýkora, Pupák - Volko
Zvolen: Rahm (49. Trenčan) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Meliško, Kubka, Hraško – Zuzin, Viedenský, Jedlička – Leskinen, Krieger, Osterberg – Török, Mikúš, Saracino – Csányi, Marcinek, Chlepčok

Šláger kola začali lepšie Nitrania. V prvej tretine si vypracovali hneď dvojgólový náskok. Na konci oboch úspešných akcií bol Róbert Varga. Najskôr v 9. minúte zužitkoval prihrávku od Rockwooda a v 17. minúte dorazil za Rahma strelu Holešinského.

Prostredná časť bola na góly bohatá, konkrétne posledná päťminútovka, v ktorej padli až štyri. V 35. minúte znížil na 2:1 Krieger. Následne však v rozmedzí necelých dvoch minút odskočili “corgoni” svojmu súperovi na rozdiel troch gólov. Na 3:1 dával Rockwood tečom Nemcovej strely a v 38. minúte strelil svoj 38. gól v sezóne najlepší ligový kanonier Buček. Pred odchodom do kabín sa ešte presadil Zvolenčan Krieger - 4:2.

To však nebol pre hostí dostatočný impulz a do 50. minúty bolo po zápase. Najskôr sa presadil v presilovke Tvrdoň a na konečných 6:2 dal unikajúci Sýkora. Zvyšok zápasu sa už iba dohrával vo výbornej atmosfére.

Michalovce zdolali Nové Zámky

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce vyhrali v piatkovej dohrávke 34. kola Tipos extraligy nad HC Nové Zámky 5:3 a natiahli víťaznú sériu na ľade súpera na tri stretnutia. Domáci zaknihovali druhú prehru po sebe.

HC Nové Zámky - HK Dukla Ingema Michalovce 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)
Góly: 13. Števuliak (Šišovský), 19. Langkow (Števuliak, Jackson), 43. Fetkovič (Varga, Šišovský) - 10. Keränen (Suja, Cameranesi), 20. Regenda (Erkinjuntti, Cameranesi), 30. Regenda (Keränen, Ross), 39. Erkinjuntti (Bokroš, Cameranesi), 58. Buc. Rozhodovali: Štefik, Müllner - Hercog, Crman, vylúčení na 2 min: 6:4, navyše: Kozák 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1247 divákov.

Nové Zámky: Bakala - Hatala, Bull, Knižka, Kozák, Roman, Holenda, Ligas, Fereta - Števuliak, Langkow, Klempa - Afanasjev, Jackson, Šišovský - Varga, Fetkovič, Ahlholm - Mišiak, Ondrušek, Tóth
Michalovce: Williams - Doherty, Ross, Pavlin, Macejko, Bokroš, Mihálik, Luža, Stripai - Erkinjuntti, Cameranesi, Regenda - Faith, Galamboš, Keränen - Kukuča, Buc, Suja - Galbavý, Gajdoš, Przygodzki

V Nových Zámkoch sa hral od začiatku veľmi svižný hokej s množstvom šancí a i keď v úvodnej desaťminútovke góly chýbali, v druhej sa s nimi vrece roztrhlo. Už po pár sekundách po úvodnom buly mohol poslať hostí do vedenia Suja, no ani na dvakrát neprekonal Bakalu, ktorý si v 3. minúte poradil aj so šancou Przygodzkého. Michalovčanom sa podarilo dostať do vedenia v 10. minúte, úvodnú presilovku zápasu premenil z dorážky Keränen. Navyše sa mu to podarilo pri avizovanom vylúčení a tak pokračovala výhoda hostí. Tú už nevyužili a krátko na to sa podarilo domácim vyrovnať, keď sa v 13. minúte presadil zblízka Števuliak. V 19. minúte si zahrali presilovku aj Zámky a využili ju už po 15 sekundách. Števuliak našiel krížnou prihrávkou Langkowa, ktorý trafil odkrytú časť bránky. To však nebolo v prvej tretine všetko, Michalovčanom vyšla akcia z poslednej minúty, keď najprv trafili žŕdku a následne Regenda dorazil a vyrovnal na 2:2.

Druhá tretina už toľko gólových možností nepriniesla. Oba tímy hrali opatrnejšie smerom dozadu. Pred bránkou boli nebezpečnejší hostia, no do vyložených šancí sa nedostávali a s ostatnými si poradil Bakala. Domáci si zahrali ďalšiu presilovku, ale Williamsa príliš neohrozili. Väčšia príležitosť prišla až v 28. minúte po chybe domácej obrany, no Bakala uspel proti Faithovi. Skóre sa menilo až v 30. minúte, Regenda pri presilovke tečoval puk z Keränenovej hokejky a pripísal si druhý gól v zápase. Chvíľu na to mohol odpovedať Fetkovič, ale namieril len do brankára. Michalovčania zdvojnásobili svoj náskok v 39. minúte po šikovnom teči Erkinjunttiho - 2:4.

Tretiu tretinu začali v početnej výhode, keďže v závere predchádzajúceho hákoval Klempa, no nevyužili ju a krátko po nej dali Zámky kontaktný gól. Šišovský prihral medzi kruhy Vargovi, jeho strelu Williams vyrazil pred seba, kde bol pohotový Fetkovič - 3:4. V 45. minúte však domácich oslabil Kozák, ktorý dostal za napadnutie hlavy a krku 5+DKZ a hosťom ponúkol dobrú možnosť rozhodnúť. Tí nevyužili najprv presilovku 4 na 3 potom ani 5 na 4 a keď v 47. minúte Ross zbytočne fauloval, ich dlhá početná výhoda sa skončila. V 50. minúte mal ďalšiu dobrú šancu Fetkovič, no tentokrát voči Williamsovi neuspel. V 54. minúte mohol najprv vyrovnať Šišovský a z následného protiútoku rozhodnúť Regenda, vyznamenali sa obaja brankári. Dramatický záver zápasu s množstvom šancí na oboch stranách rozuzlil v 58. minúte Buc, keď z ľavého kruhu prestrelil hradbu tiel a upravil na konečných 5:3 pre Michalovce. Domáci skúsili ešte hru bez brankára, ale neúspešne.

Viac o téme: HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava HK Dukla Trenčín HK Spišská Nová Ves HC Nové Zámky HK Dukla Ingema Michalovce HC Grotto Prešov